Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek kiújult a bőrrákom...

Szerintetek kiújult a bőrrákom (kép)?

Figyelt kérdés

Egyszer már volt melanomám, csak akkor újonnan megjelent egy fekete anyajegy, és folyamatosan nőtt. Ez az anyajegyem viszont már vagy 10 éves és nemrég az oldalán megjelent egy fekete folt és a fél felszíne elfeketedett. Nem emlékszem már tejesen, hogy anno hogyan nézett ki, de szerintem ez nem normális. Bőrgyógyásznak megmutattam, azt mondta, hogy egészséges, de ő a fekete anyajegyemre is azt mondta, hogy minden OK vele. Nem osztom a véleményét. Azt hittem az első műtét után vége ennek az egésznek, de nem. Ez egy rémálom. Mi van ha a fejbőrömön is ilyenek vannak, csak a hajam miatt nem látom, vagy esetleg a körmöm alatt nőtt egy rákos anyajegy? Még csak 18 éves vagyok... Szerintetek ismét kéne aggódnom?


[link]


2014. dec. 5. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én azért megmutatnám orvosnak... (egy normális orvosnak)
2014. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Menj el magánrendelésre.
2014. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérd ki másik bőrgyógyász véleményét is. Ha zavar akkor vetesd le az anyajegyet. Akkor egyrészt megszabadulsz tőle, másrészt pedig (tudomásom szerint) kötelezően küldik szűrésre a kimetszett mintát. így megbizonyosodhatsz arról is, hogy gond volt-e vele. A körmöd alatt látnád (ha nincs folyamatosan festve). A fejbőröd pedig át tudja nézni az orvos. Ha alapos, akkor nem kerüli el a figyelmét.
2014. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászod ránézésre ítélte ezt meg? A helyedben mielőbb elmennék másik orvoshoz is, hogy erősítsék meg az előző diagnózisát. Elsötétedhetett attól is, hogy mivel kiálló, folyton irritálja valami. Jól látom, hogy a cicid közelében van? Melltartó nem dörzsöli folyton?
2014. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Dermatoszkóppal vizsgálta meg az orvos, és igen, ez a mellem alatt van, így folyamatosan dörzsöli a melltartóm, de ettől még soha nem fájt, nem gyullad be, nem viszketett.
2014. dec. 5. 12:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Az elszíneződés, változás a rosszindulatúság jele. Főleg, ha már volt egyszer.. ez sajnos akármikor kiújulhat, akár 20 év múlva is. Ezért neked rendszeresen el kell menni az összeset átnézetni. El kell menni egy rendes magánrendelésre és nem holmi sztk-s majomhoz.
2014. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg fizetnem kell, ha komoly kezelést várok, de az egészségért mindent ugyebár. Csak annyit kérdeznék, hogy a kép meg a leírásom alapján, mire tippeltek?
2014. dec. 5. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Ha nekem lenne egy ilyen, biztos azonnal megnézetném jó szakemberrel. Aggodalomra ad okot,hogy ilyen sötét színű, nem az egész felszíne, és hogy nem szimmetrikus. Nem akarlak ijesztgetni, de mindenképp jobb tudni, ha baj van. Látogass el egy normális bőrgyógyászhoz.
2014. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Önmagában még nem néz ki gyanúsan szerintem. Viszont a kórtörténeted miatt plusz mivel változott... elég könnyen lehet gond. Mindenképp keress fel másik orvost, esetleg valamelyik klinikán nézesd meg olyan orvossal, akinek ez a szakterülete. De a legtöbb orvos azonnal leszedetné a fentiek miatt, meg pusztán azért, mert irritációnak kitett helyen van. A többi meg kiderül a szövettan után.
2014. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De nagyon is gyanús, mert nem szimmetrikus és nem homogén a színe. Ez már 2 dolog azokból, amik rosszindulatúságra utalnak.
2014. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!