Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmehetek azzal gasztroenterol...

Elmehetek azzal gasztroenterológia ambulanciára, hogy már több, mint két hete gyakran van hasmenésem?

Figyelt kérdés
Nem múlik :(

2014. dec. 7. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 2 hetet kibírtál, akkor már holnapig kibírod, akkor menj el a háziorvoshoz és majd elküld a megfelelő vizsgálatokra. Szerintem ez nem indok ambulanciára.
2014. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem nem most azonnal, hanem a héten.

A háziorvosom nemrég halt meg, ráadásul az egyetem miatt egy darabig most haza sem tudok adni.

A véleményükre meg nemigen adok, mivel nem egyszer diagnosztizáltak már félre, aminek szép következményei lettek... Mindegy.

2014. dec. 7. 15:33
 3/10 A kérdező kommentje:
*menni
2014. dec. 7. 15:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj holnap házidokihoz és majd elküld, ahová kell. Ne a sürgősségit terheld a már két hete fennallo panaszoddal. Ha annyira gáz a helyzet, miért nem mentél el pénteken dokihoz? Miért hétvégén jut eszedbe késő délután, hogy orvoshoz kellene menned?
2014. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz beutaló kell, legfeljebb magánhoz mehetsz anélkül.
2014. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor ha holnap utazol el, akkor holnap hívj fel egy gasztroenterológiai szakrendelőt és kérj időpontot. Keddre már kaphatsz is.
2014. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elmehetsz, csak beutaló nélkül nem fogadnak. Hasmenéskor székletmintàt kell nézetni először.
2014. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyetem miatt gondolom van ott bejelentett lakcímed, ahol most laksz, így el tudsz menni azottani körzetes házidokihoz (nekünk a főiskolának van külön háziorvosa egyébként). De gasztroenterológián csak beutalóval fogadnak. De magánorvoshoz mehetsz beutaló nélkül is.
2014. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyne fogadnák, nem csak sztk-s rendelések vannak. Már csak ezért is érdemes magánrendelésre menni, mert akkor nem kell ennyit vessződni beutalókkal meg mindennel.
2014. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Miért vártam kér hetet?

Hát tudod van akut, meg krónikus hasmenés.

Az akut általában magától elmúlik, nemigen rohanunk vele egyből orvoshoz, a krónikus (ami 2 hétnél tovább fennáll) viszont már kivizsgálást igényelhet.

Valószínűtlen, hogy fertőzés okozza, mivel nem erős, nem is folyamatos.

2014. dec. 7. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!