Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az élettel ha nem...

Mit kezdjek az élettel ha nem lelek semmibe se örömet igy?

Figyelt kérdés

Van egy jó külső adottságom, sportos kinézettel. de belülről...

Pszichiáternél jártam sajnos egy nagy igazságra világitott.. Átlag szint alatti vagyok mentálisan, de ezt már korábbi, gyerek kori eredményekben is diagnosztizálták, a tanulásban, figyelem zavarral küzdöttem mindig is, lassabb voltam a többieknél, a kapcsolás lassabb.. A szakorvos aztmondta, hogy ez a születéssel járt,

És ugye, évekig ezt kaptam ezt a rengeteg, Bántó , sértő gúnyos megjegyzéseket mert látták más vagyok, ebbe nőttem fel, ezért önbizalmam se alakult ki, ebből jön az hogy nem élhettem át olyan létfontosságú eseményeket amik a fejlődéshez kellenek, hogy tapasztaljak, s ezért nincsen sok emlékem se a múltból, nem tanultam meg sokmindent, se olyan amit tovább vigyek. Nincs kialakúlt én képem, nemtudok viszonyitani, nem ismerek sok dolgot, amit kéne..

ezért mostanra szorongás, félelem alakult ki. mintha egy átok lenne rajtam, hogy mindig ugyanazt kapom.

Elegem van már, hogy mindig ugyanaz van, új emberek közelednének, de alig pár perc után már a hátukat látom, ahogy kiábrándulnak hogy mégsem olyan vagyok...

egyszerüen, nem tudok mit kezdeni a bejövő információval... nemtudom hova tenni, s h mit kellene vele kezdenem,

ilyen korlátolt képességgel nemtudom mi lesz igy.. már most látom, soha nem lesz emiatt teljes életem, egyedül meg nemakarom ezt tovább viselni. Röviden, Nincs tartalmi háttere az életemnek, csak úgy vagyok és bolyongok.. emberekkel nem tudok szót érteni, vagy ha igen akkor se lesz semmi hoszab távú. Igy mi értelme bárminek is ?? sokaknak fontos a megjelenés na meg az a fő szempont már ugye..

kérdezem, Miért adjak magamra, külsőre, új ruhákra, ha belsőleg hiányoznak dolgok, s nem tudom kezelni a helyzeteket ?? ugyanigy miért vigyorogjak, mosolyogjak mindenen, ennek tudatában mintha minden jó lenne?. Kivülállók nem láthatják, nem tudhatják hogy évek alatt mi alakult ki bennem.. mert mindenki csak felületes.. és akkor azt még nem emlitettem hogy mindennek a kommunikáció az alapja..

Mihez kezdjek? törődjek bele és ugyanúgy halgassam végig meg éljem át h az emberek elnyomnak, levegőnek néznek.. én ezt nemakarom tovább :S


2014. dec. 10. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem így az írásod alapján egy tök intelligens, értelmes emberkének tűnsz. Ehhez még jó külső is társul. Ez szerintem már pozitív irányba billenti a mérleget.

A pszichiáter meg mondjon amit akar, de igenis képes vagy változni ha akarsz! Csak elhatározás kérdése. Én is hülye voltam 18 éves koromig, aztán egyszer csak úgy döntöttem, hogy okos leszek. :D Na jó, persze tenni is kell érte. Még én is dolgozom az ügyön, de egész jól haladok. Kezdetnek tudom ajánlani, hogy keress fel mondjuk egy kineziológust. Sok sikert és kitartást kívánok! :)

2014. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a biztatást.

A pszichiátert kérdeztem ezekről az önfejlesztő dolgokról könyvekről. Aztmondta, hogy a változásra való képesség is egyén függő.

van aki 1. látásról megtanul valamit, van aki 10x fut neki és még akkor is bizonytalan, s van akire nem hat. tehát ezek a nagy világias önfejlesztő müvek könyvek, olyan emberre müködnek akik normális rendes adottsággal születtek. Persze én is eltudom érni... csak nyilván nagyon sok idő lenne elsajátitani valamit az én munkatempómmal, és még csak 1 dologról beszélünk. De orvos is azt mondta, hogy bármit lehet csak egészen le kell menni az alapokig az én esetembe.

Viszont ez a Kineziológia nem rossz ötlet, tényleg érdemes lenne megpróbálnom!

2014. dec. 10. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!