Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az veszelyes ha az injekcioban...

Az veszelyes ha az injekcioban levego van?

Figyelt kérdés
Verhigito injekciokat kell szurnom minden nap a hasamba.Eszrevettem hogy rendszeressen van bennuk levego.Ez nem gond?

2014. dec. 14. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaj de ismerős. Miért kell lőnöd magad? Mert az esetek 98% ban teljesen felesleges a használata. Ha olyan beteg vagy hogy javarészt otthon fekszel az más, de ha nem felesleges. Nekem is kellett volna lőnöm magam 30 db-ot a kórház adott oda ingyen a többi 90 et nekem kellett volna kiváltanom de a receptet összetéptem, a maradékokat meg eltüzeltem, mert nekem a háziorvosom mondta hogy ha nem fekszek egész nap ne lőjem magam és ezt a sebész orvosom is mondta hogy nem kell, neki is a főnöke írta fel nekem mert ugye ez az új módi, de nagyon sokszor nincs értelme. Mivel én 10 et magamba lőttem és nem alvadt meg a vérem a sebem táján így egy hólyag féleség keletkezett amitől megduzzadt a sebem melletti résznél és le kellett szívatni.

Ez azért van hogy ha fekszik otthon az ember egész nap ne keletkezzen vérrög a lábában.

De mindegy, nem szólok bele, én annyit mondok hogy ha van az orvosodnak telefonszáma akkor hívd fel és beszéld meg vele.

Az ampulla tudtommal nincs teljesen tele lehet ezért látod úgy mintha levegős lenne, de szerintem egyszer menj be egy közeli kórházba vagy más egészségügyi helyre ahol vannak orvosok vagy ápolók és mutasd meg nekik. Vagy holnap a háziorvosodhoz és kérd meg hogy adja be neked hogy lássa mi a helyzet.

2014. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne hogy 1-re hallgass!!! Életveszély amit ír!! Igen veszélyes a levegő. A fecskendőt felfelé tartva szorítsd ki belőle a légbuborékot és utána add be magadnak. A vérhígító elmulasztása halálos vérrög kialakulásához vezethet!!!
2014. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Térd muettem vlt,szoval mar hetek ota itthon fekszem.Igen a verrogok ellen kell szurni magunkat,vagyis trombozis ellen.A korhazba szabadulas elott kiiskolaztak hogya adjuk be a szurit magunknak.De csak itthon vettem eszre hogy joforman az osszesben van levegobuborek.
2014. dec. 14. 09:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ha érbe adnam akkor mar regen halott lennek:) de vajon ha a hsamba szurom akkro is veszelyes?Mondjuk mar egy honapja csinalom igy...
2014. dec. 14. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Clexane-t szúrsz?

Azok előre gyártott kis fecskendő, nincs benne annyi levegő, hogy problémát okozzon. Egyébként akkor sincsen nagy baj, ha 1-2 apró buborék véletlenül a vénába jut. Az azonnali és biztos halálhoz kb 50 ml levegő szükséges. Szóval nyugodtan add be magadnak a szert, ne hallgass az elsőre, mert nyilván nem véletlenül írják fel az orvosok.

2014. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Egy ápoló végzettségű tanácsa: minden esetben légtelenítsd a felszívott folyadékot, mielőtt beadnád magadnak! (szorítsd ki belőle a levegőt, a tűt felfelé tartva. Amikor már látod hogy teljesen buborékmentes, mehet a beadás)


És ne hallgass az 1-es hozzászólóra, mert ez igenis fontos, szükséges, és veszélyes dolog. Nem játékból adják, nem véletlenül írják fel!


Mihamarabbi gyógyulást! :)

2014. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
81%
Legjobb, ha kinyomod a levegőt milőtt beadod magadnak. Fő a biztonság. Ilyennel meg főleg nem szabad játszani.
2014. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de, veszélyesnek veszélyes, az 1. válaszoló idióta...
2014. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezek ilyen elore legyartott fecskendok.A marka az mindegy mert szlovakiaban lakom.Gondolom nem egyformat frgalmaznak nalatok.A vénat neirjatok mert irtam hogy HASBA szurom:)
2014. dec. 14. 09:46
 10/12 A kérdező kommentje:
Holnaptol kinyomom a levegot.Koszi a kommentokat:)
2014. dec. 14. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!