Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez az erős köhögéstől van?

Ez az erős köhögéstől van?

Figyelt kérdés

Már egy hete iszonyatosan köhögök, és nemhogy jobb lenne, egyre inkább fulladásszerűvé válik. Köptetőt szedtem/ szedek, meg köhögéscsillapítót, ha már nem bírom. Az orrom nem folyik, csak gyenge vagyok, lázam sincs.

Csak kicsit aggaszt, hogy ma már másodjára vérzik az orrom, meg szúr a jobb oldalam eléggé.


2015. jan. 31. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Hétfőn menj az orvoshoz, hogy nem javul, hallgassa meg a tüdőd! Ha rosszabbul vagy, akkor ügyelet.

Ha hurutosan köhögsz, köptetőre ne szedj köhögéscsillapítót semmiképpen! Maximum este lefekvés előtt, hogy tudj pihenni, de akkor is teljen el 3-4 óra minimum a kettő között.

Egyrészt a köhögéscsillapító enyhíti a köhögési ingert, így a felköhögendő váladék lent marad, ami további gyulladást okozhat, másrészt lassabban gyógyulsz, illetve a felhalmozódott váladék miatt fulladhatsz is. Okosan!


Az orrod valószínű az erőlködéstől (köhögés) vérzik. Mindenképpen menj vissza a dokihoz, nehogy tüdőgyulladás legyen belőle. Én akkor úgy köhögtem, hogy szabályosan has izomlázam volt már, avagy hánytam is párszor a köhögéstől, szóval megértem, hogy a köhögéscsillapító optimális megoldásnak tűnhet, de engem nagyon határozottan felszólítottak a kórházban, hogy maximum éjszakára, ha muszáj!


Arcüreggyulladás is okozhat kínzó köhögést, az is gáz, ha elhanyagolják, úgyhogy mindenképpen mutasd meg magad egy dokinak!

2015. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!