Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a könyököm fekvőtáma...

Miért fáj a könyököm fekvőtámasz közben?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta szeretek edzeni, már 13 éves koromban 70kg körül voltam, felesleg nélkül.

Ez azért fontos mert attól tartok, hogy pont ez okozza a problémám.

Elég sokat fekvőtámaszoztam, így a könyököm is sokat erőlködött, fekvenyomást is elég sokat csináltam nagyobb súlyokkal.

Éveken át nem volt semmiféle problémám, de most már van.

Fekvőtámasz közben állandóan becsipődik a bal könyököm (és néhány napja már a jobb is) és hatalmasat roppan.

Ez elég nagyon fájdalommal jár.

Gondoltam talán a technikám nem a megfelelő, de kipróbáltam már mindent és semmi sem változott.

Nem is kell megerőltetnem, elkezdek fekvőtámaszni és már durván a 3. ismétlésnél... RECCS.

Plusz, néha amikor feszített, hajlított állapotból egyenesítem ki a karom, akkor is ugyanez van, csak kisebbet roppan és kevésbé fáj.

Ha lehet, csak szakértő kommenteket várok.

Előre is köszönöm!


2015. febr. 15. 19:24
 1/2 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel csak nekem a vállam, nos lehet hogy duci vagyok x3 de nem, nem az a gond. A csontod nem sportolsz eleget a testednek megfelelően, vagy tul nagy a megeröltetés és elkopott, vagy pedig ilyen a szervezeted a csontod mint nekem. :( :s nkm is reccseg ki és vissza tudom akasztani avállcsontom azért elég para (de csak a jobbat) edzésen lefagytak az edzők.. :d ha nem akarod kipróbálni mármint lehet hogy a rosszabikkat választod akkor menj el orvoshz vagy a korházba.. nem nem bocs orvoshoz.. a korházba midnenki barom :D remélem hejrejön!
2015. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ki akasztod a vállad? És nem fáj??

Amúgy én is ezt sejtettem, el is akartam vinni orvoshoz. El is fogom.

Ha meg elkopott a könyököm, mehetek konditermekbe... fasza... :/

Mindenestre köszi szépen az igényes választ és a jókívánságot! :)

2015. febr. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!