Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rendszeresen pattanásos az...

Rendszeresen pattanásos az arcbőröm, nem vészesen, de láthatóan, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Esetleg valami jó kenőcs, vagy valamilyen étel segít?
2010. febr. 17. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám. Meleg kamilla teával borogattam (naponta sokszor), valamint az aloe vera-s "cuccok" is segítenek. Meg - lehet hogy hülyének nézel- sokszor kentem Betadinnal (jóddal), mert az a fajta könnyen lemosható. (Természetesen olyankor nem mentem sehova.)Nekem ezek váltak be, ezt tudom ajánlani, de ha nem segít, akkot bőrgyógyász biztos tud írni valamit.
2010. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Spiritus salicylatus= szalmiák szesz, ez szárít és tisztít

A bőrradírok is sokat segítenek

Zinreyt is jó, bár azt hiszem csak receptre adják. Szerintem, ha nagyon zavar menj el a háziorvosodhoz vagy bőrgyógyászhoz, biztos ad valami gyógyszert, amitől eltűnnek. Én is szedtem valamit, amit a háziorvosom írt fel, de a nevére már sajnos nem emlékszem.

Ha sokat iszol attól is szebb lesz a bőröd és nem jön annyi pattanás.

2010. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha friss,facsart citromlével bekened (csípni fog) az nagyon hatásos. Eléggé kiszárítja a bőrt, de mx. 3 nap múlva eltűnnek a pattanások.
2010. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, első hozzászólótól kérdezném, hogy a betadine használt valamit? Mert az most pont van kéznél.
2010. febr. 18. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak most tudok válaszolni. Én az említett dolgokat egymás után alkalmaztam, naponta többször, de ha csak Betadine van most otthon, az sem baj,nyugodtan próbálozzál vele, mert csak hasznodra válik, rontani semmiképp sem ront a helyzeten. Mikor nekem volt ilyen az arcom, állandóan nyomkodtam-vakartam-kapartam és hiába mos az ember rendszeresen kezet, sohasem lehet teljesen makulátlan. És mivel sokat nyúltam az arcomhoz, azt vettem észre, hogy össze-vissza fertőzöm saját magam. A jódnak a fertőtlenítő hatása miatt bőrnyugtató hatása is van (meg szárítja is a bőrt!). Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Remélem neked is segít.Drukkolok!
2010. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, ha sima mézzel keni az ember az arcát, ha pattanásos, az is segít. Gondolom, hogy nem egyszer kell, de jól hangzik, szerintem megér egy próbát.
2010. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeiteket, igyekszem mindent kipróbálni;);):)
2010. febr. 19. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Clean and Clear segített.És sok helyen lehet kapni, nemcsak drogériában. Én például már CBA-ban is vettem. Próbáld ki.
2010. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, meglesz, köszi:):)
2010. febr. 20. 12:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Erős, csípős, zsíros ételeket, disznó húst, kakaót, csokit, olajos magvakat próbáld meg kerüli,mert attól is pattanásosodik a bőr.
2010. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!