Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel mit kezdjek?

Gerincferdüléssel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve gerincferdüléses vagyok, és ez mostanában kezdett el igazán zavarni, már tartósan nem bírom magam kihúzni, próbáltam már pár tornagyakorlatot, de egyik sem segített igazán. Adjatok valami jó tippet
2010. febr. 22. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Irány az ortopédia. Valószínűleg felmentek a tesi alól és gyógytornára küldenek, ami nagyon jót fog tenni.
2010. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én heti 2-3-szor jártam gyógytornára, rengeteg homorítást csináltunk, hasonfekszel kezeid nyújtva,kezed a fejednél, hasizomgyakorlatokat is csinálj. Nekem segített. Naponta csináld. Ha iskolás vagy és hordasz táskát csak mindkét válladon hord. Ha sportolsz egyoldalú sportot ne csinálj.(úgy értem pl kézilabdában ha vki csak jobbkezes...)

És figyelj oda a helyes testtartásra.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már megvolt, és nem segített, 1 évig jártam gyógytornára.
2010. febr. 22. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Ortopédiára kellene elmenned, lehet, hogy fűzőre is szükséges lenne.
2010. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
megpróbálom megint, azt hiszem, és köszi a jókívánságot :)
2010. febr. 22. 21:46
 6/12 anonim válasza:
Én is gerincferdült vagyok. Elvileg a gyógytesi, gyógytorna, úszás segít. De én tudom milyen lehangoló oda járni, akkor sportolj valamit amit szeretsz lehetőleg olyasmit amihez kell hátizom. Ha erős hátizmod sokkal könnyebben od tudsz figyelni rá. Elvileg következő fokozat fűző hordása, aztán meg műtét. Szerintem az az utolsó kettőt mindenképp érdemes elkerülni. Orvosnál, gygytornásznál voltál? Ő mit mondott?
2010. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Röntgenfelvételt szerezd meg és photoshoppold ki a ferdületet. 100%os a hatás :)
2010. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Én szintén gerincferdült vagyok. Az úszás és a torna mellett jó ötletnek tartom a húzódzkodó rúd megvásárlását (3-4 ezer Ft) és felszerelését ( ja és a sok csüngést rajta!).
2010. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"Röntgenfelvételt szerezd meg és..." KÉPZELETBEN (alfában, relaxálva) "photoshoppold ki a ferdületet."

50%os a hatás

vagy-vagy (ha hiszel is benne, akkor 90%)

:)

2010. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gyógytornára jártam, az nem igazán segített, jártam úszni is, attól vmivel jobb lett, de a fülem nem igen bírta, szal kb hetente a fülészeten kötöttem ki, ezen kívül jártam még tartásjavító tornára, de az sem használt túl sokat. Ami a fűzőt, meg a műtétet illeti, azt mindenképp elkerülném lehetőleg. Ezt a rudat majd azt hiszem kipróbálom, meg talán elmegyek megint úszni.

Ami a photoshoppot illeti, azzal elég béna vagyok, ugy hogy azt talán hanyagolom :D

köszi mindenkinek, de ha még van vmi ötletetek, mondjátok lécci :)

2010. febr. 22. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!