Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs csípés?

Kullancs csípés?

Figyelt kérdés
Érzem,hogy viszket a nyakam.Nem láttam ott semmit,ezert hagytam a francba.De néhány másodperc múlva levakartam onnan egy bogarat,amiben biztos vagyok,hogy kullancs volt.Én szoktam a kutyáimból kiszedni ha van bennük,ezért biztosra tudom,hogy milyen.Még nagyon kicsi volt amikor leszedtem szóval néhány perce lehetett csak rajtam.No,a kérdésem az lenne,hogy ilyenkor mi a teendő? Kenőcs,gyógyszer,vagy inkább nézze meg orvos a helyét? Nagyon parázok ezektől a betegségektől amik ebből erednek...segítsetek léci!! D:

2015. máj. 15. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha le tudtad vakarni, még nem mászott beléd. Tehát 0 veszély.
2015. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi különös teendő nincs. Figyelni kell a következő pér hétben, hogy a helye, ahová próbálta befúrni magát, milyen.
2015. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le tiszta szesszel, vagy 3 %-os hidrogénperoxiddal. Ha lesz egy piros karima körülötte, akkor menj dokihoz. Valószínű nem fúrta még magát be a bőrödbe. Nekem is ment a lábamba és megvakartam, a feje bent szakadt, de nem lettem fertőzött.
2015. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kullancsípés önmagában veszélytelen. Ha lesz egy piros folt, az sem jelent még semmit. Ha ez a folt elkezd növekedni, a belseje halványodni, valószínűleg Lyme-kóros lettel, de ez sem veszélyes önmagában, a késői szövődményei pár napos antibiotikus kúrával kivédhető. Persze ha nagyon rosszul lennél, menj orvoshoz, mert ritkán az agyat is megbetegíthetik a kullancsok által terjesztett kórokozók.
2015. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha nem nimfakullancs volt, akkor szerencséd volt. ha nimfa volt, akkor bukta, az rögtön fertőz.

amíg nem látható egy feltűnő foltosodás, addig a mezei orvos sem tud mit mondani. Annyit kell tenned, hogy:

1: figyeled a tested, lesznek-e érdekes tüneteid

2: ~4hét múlva elmész vérvételre.

2015. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!