Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kicsit önellátőb...

Hogyan tudnék kicsit önellátőbb lenni mikor mind2 karom elvan törve és gipszben van hónaljig? Pár jó ötlet esetleg?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok egyedül csinálni gépen pötyögök az ujjaimmal de egy poharat sem tudok a számnhoz venni, de nem akarom h mindig körülöttem legyen most valaki, szüleimnek meg tesómnak is lenne jobb dolga mint velem foglalkozzon 24 órát hetekig.


Esetleg valami önellátási tippetek? Evés ivás, öltözés, wc :) ilyenek :9

17/l



#gipsz #önellátás #kartötés
2015. máj. 24. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

ivás: rakass ki reggel pár pohár italt szívószállal

evés: rakass ki kaját, katonákra vágva (pl szendvics, rántott hús), azt meg tudod enni szájjal (szar helyzet, de ez van)

öltözés, wc: passz próbálkozz :))


De azért ha naponta kétszer kiraknak neked enni, innivalót akkor legalább azért nem kell ugráltatnod senkit

2015. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Öltözködés: szerintem adjanak rád egy jó nagyméretű XXXL-es pólót, ami combközépig ér neked, az elég most otthonra, és azzal nincs semmi baj.


A szívószál sztem is jó ötlet.

2015. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó öttletek. De szerintem öltözni nem fogsz tudni egyedül sehogy max nadrágot húzni. Hogy sikerült összeszedni a gipszet?
2015. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
görkori xd
2015. máj. 24. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve volt egy baleset miatt egyszerre mindkét alkarom törve, nekem is olyan gipszem volt, mint most neked.


Mivel az ujjaid szabadon vannak, és a vállad mozog, azért kis rutinnal egész sok mindent meg lehet csinálni.


Evés: szerintem nem olyan nagy gond, viszonylag jól megy egyedül is. A leves annyira nem, de szilárd dolgokat késsel és villával kis gyakorlással elég jól fel lehet vágni, és utána egy villával simán meg tudod enni.

Ivás: szerintem ez a legegyszerűbb dolog. Üvegből egy pohárba bármit tudsz önteni, de én pl. limonádét is szoktam csinálni magamnak. Utána pedig egy szívószállal kiiszod a pohárból. De ha lehet, ne igyál nagyon sokat, mivel akkor gyakran kell wc-re menni.

Öltözés: ha picit hajlékony vagy, akkor bugyi és egy nadrág vagy szoknya viszonylag macerásan, de megy. Amúgy sajnos segítség kell, mint ahogy az is reménytelen, hogy a hajaddal egyedül kezdj valamit.

WC: én ezt szerettem volna a legjobban egyedül megoldani, de sajnos kellett a segítség :(

Fürdés, hajmosás: reménytelen egyedül, mindenképp kell segítség, főleg mivel a gipsz nem lehet vizes.


Szerintem törödj bele, hogy amíg gipszbe leszel, addig kelleni fog a segítség. De azért próbáld meg minél jobban elfoglalni magad, gyorsabban telik az idő: filmezz, olvass, sétálgass.

2015. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, kedves utolsó! szívószálas ivás megy már, meg az evés egy része is, néha ugyan kutyába megyek le a tányér felett, de mér megszoktam :)

a fürdetés és a wc ami gáz, nagyon szégyellem magam, dehát ez van, majd csak elmúlik.

2015. jún. 4. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!