Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy a...

Mit lehet tenni, hogy a fülcimpalyuk mielőbb gyógyuljon, és hogyan aludjak, amíg nem vehetem ki a fülbevalót?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt lyukasztották a fülcimpámat, az egyiket be is kellett növesztenem, mert sehogy se akart begyógyulni 8 hónap után sem), a másik is 7 hónap alatt gyógyult csak.


Egyébként is rosszil lyukasztották, mert a piercinges elgörbítette a fülcimpámat, ezért nem lett egyenes a lyuk, ezért a fülbevalóval mindig felsértettem. Ezért kellett benöveszteni.


És amíg fülbevalóval kellett aludnom, nem tudtam a fülemre feküdni, mert ugy e a fülbevaló szúrva a fülcimpa mögötti lágy részt.


Ezek kiküszöböléséhez kérek segítséget. Ti hogy csináltátok?

Köszönöm.



2015. máj. 28. 13:01
 1/8 A kérdező kommentje:
*szúrJa
2015. máj. 28. 13:11
 2/8 anonim válasza:
Hülyeségnek hangzik, de reggel,amikor felkelsz, még nem ettél, nem ittál, nem mostál fogat, benyálazod az ujjad és bekened vele. Undorító és hihetetlen de működik.
2015. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy közben benne van a fülbevaló?

Neked hány lyukad van?


És milyet tetessek bele szúráskor, hogy aludni is tudjak benne?

2015. máj. 28. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, mennyi idős vagy, úgyhogy ne vegyél bántásnak semmit sem, amit leírok!


Nem értem, hogy tudja egy piercinges elgörbíteni a fülcimpád, legfeljebb ferdén tudja beszúrni az ékszert. Ha látod, hogy ferde, akkor pedig első héten érdemes kivenni majd 2-3 hónapot várni, hogy rendesen meggyógyuljon, utána másik szakemberhez fáradni, hogy egyenesen csinálja meg.

Ha mégis bennhagyod, akkor viszont normális kezelés mellett 2-3 hét alatt szépen be kell gyógyuljon, cserélni meg csak 2 hónap után érdemes. Így nem értem, hogyan és mivel tudtad felsérteni a sülcimpád. (fülbevalóval, de hogy? megrántottad, túl vastagat tettél bele...?)

Aztán nincs olyan fülbevaló, amit szúráshoz használnak, de mégis szúrna a fül mögötti bőrt. Szóval ez is eléggé abszurd.


Aztán nem érhető, hogy akkor mi is a helyzet pontosan.

Mind a két füledből kiszedted és mind a két lyuk beforrt, vagy csak az egyik?


Most eltekintve mindezektől, ha valaki cimpába akar lyukat csináltatni, azt lehet szúratni és lövetni egyaránt. Gyorsan gyógyuló hely, csak rendesen kell kezelni és odafigyelni pár dologra, amit normális helyen elmondanak, vagy leírva megkapod a procedúra végén.


Lövés:

Olcsóbb, rengeteg helyen lehet csináltatni. Ékszer típusa a régi belövő gépeknél mindenképpen hátul pillangókapcsos egyenes szárú fülbevaló. A kapszulás gépek esetén lehet kétgolyós barbell típus is .


Szúrás:

Szúrni többféle ékszerrel is lehet. Patkó, karika (golyó vagy pálcazáras), egyenes barbell, egyenes hátul kapcsos ékszer...stb.


Szúrás jobban fáj, drágább is, de talán egy leheletnyivel gyorsabban gyógyul.


Mielőtt elmennél akármelyik műveletre, bizonyosodj meg a következőkről:

-van-e fémallergiád, és ha van, milyen fokú?

-ha volt már lyuk a füledben, akkor a régi lyuk már összefort-e rendesen és a helyén nincs tapintható semmilyen gumó


Ezek után győződj meg a következőkről:

- a hely, ahol csináltatod, megfelelően steril

- a személy aki csinálja, ért hozzá

- ha fémallergiád van, akkor az ékszer legyen titánium, PVD, vagy szilikon száras


ezek után vágj bele bátran.


Ha a lyukasztó/testékszerező máshogy nem rendeli, akkor az ékszert 2-3 hétig naponta 2-3-szor kezelni, tisztítani kell. Ajánlott hozzá betadin, octenisept, kodan, vagy direkt ilyen célra kapható szer.

A gyógyulás folyamata alatt ne vedd ki, ne piszkáld az ékszert és a környékét piszkos kézzel. Tisztításnál moss kezet és lehetőleg a legkevesebbet mozgasd az ékszert forgó irányba, mindig csak előre-hátra.

Ügyelj rá, hogy a hajad ne tekeredjen az ékszer hátuljára, mert az gyulladáshoz vezethet.

Ne áztasd ki az ékszert 2 hétig, azaz se strand, se szauna, se uszoda. Fürdésnél folyó víz érheti (zuhany), de vigyázni kell, hogy sampon és más egyéb kozmetikai szerek ne kerüljenek a lyuk közelébe (smink, hajlakk, hajhab, balzsam, testápoló..stb.), ha mégis, akkor tisztítsd le.

2 hónap után az első cserélnél érdemes a csereékszert alaposan lefertőtleníteni behelyezés előtt.


Neked karikát, vagy egyenes szárú barbell ékszert (mindkét végén golyós) ajánlott, lehetőleg titánból.


Remélem ezzel kérdésedet megválaszoltam. Kérdésed lenne, írj privátban!

2015. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Mindent úgy csináltam, ahogy írtad, és mégis 7 hónapig tartott az egyik begyógyulása (addig vérzett, levedzett), a másik pedig 8 hónap után sem gyógyult, ezért hagytam benőni.


Orvosi fém fülbevalót viseltem elsőre a gyógyulás alatt, és abból csak egy fazon van, ami szór a fül mögött. Még egy fazont ismerek, a hosszú, kampós lógósat, ezt csak a seb gyógyulása után lehet hordani, mert ebben nem lehet aludni, és a sebes fülön nem is lehet átvezetni, csak a gyógyulton.


"Nem értem, hogy tudja egy piercinges elgörbíteni a fülcimpád"

Ezt hogy nem érted?:)

2015. máj. 29. 23:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Az orvosi fémből nem csak egyféle van. Te a pillangókapcsosra gondolsz nagy valószínűséggel ( [link] Van az aranyozott modell is, ami szintén orvosi fém, de arannyal bevonják.

Nos, normális esetben a pillangókapcsos ékszer végén a kapocs úgy illeszkedik, hogy a szúrós részt átfedi a kapocs két "szárny" része, így nem szúrhat hátul. Ha nagyon rányomod, akkor igen, de nem szabad nagyon rányomni, mert akkor nem szellőzik, bepálik és így begyulladhat.


Amit ajánlottam, az a barbell [link] ) ékszer, ezt is lehet kérni fül szúrásánál, vagy patkó, karika...stb formákban is.


A fülcimpád nem ferdülhet el, mert a cimpa egy lágy szövetes bőr, ami fityeg-leng, tehát sehogy sem ferde, a lyuk lehet benne nem vízszintes, és így a fülbevaló lehet benne ferde, húzhatja ferdén a lyukat, de nem a fülcimpát.


A következő pedig a fémallergia.


A fémallergiások nagy része a nikkelre allergiás, ezek után a rézre, ónra, ólomra...stb.

Az orvosi fém nem nikkelmentes fém, csak alacsony a nikkeltartalma, illetve krómozva van. Erős, edzett anyag, de attól még allergizálhat. Az orvosi fém szárból a nikkel az izzadsággal kioldódik és a bőrbe jutva allergizál. Ez okozhat enyhe gennyedzést, bőrpírt, de akár bőrégéshez hasonlatos kiütéseket, lobot-gyulladást...

A tiszta 24 karátos arany ami tiszta és nikkelmentes, a többi ötvözve van, tehát nem jók annak, aki fémallergiás. Ezüstből 100%-os tisztaságút nem kapni több okból se. Titánból igen. A PVD bevonatos ékszerek is tökéletesek ilyen téren. A szilikon/plasztik száras is, mert az fémmentes.


Nagyon enyhe fémallergia esetén a füllyuk nagyon lassan gyógyul orvosi fém fülbevalóval, ha egyáltalán begyógyul, és alig van tünete. Minél erősebb a fémallergia, annál jobban jönnek ki a tünetek.

Tehát ha lyukat szeretnél, akkor titán barbell ékszer megoldja, és egy golyó nem tud szúrni.


Remélem így érhetőbb, de íme egy videó is hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=YyjRqM-jc84

nem a legjobb minőség, de nem találtam így hirtelen jobbat.

2015. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Nos, normális esetben a pillangókapcsos ékszer végén a kapocs úgy illeszkedik, hogy a szúrós részt átfedi a kapocs két "szárny" része, így nem szúrhat hátul."


Akkor úgy mondom, hogy nyom. Benyomja a lágy részt a fül mögött. A lényeg: nem tudok ráfeküdni.

Csak úgy tudok a fülemre feküdni, ha semmi nincs a fülcimpám mögött. Így érted?

2015. máj. 31. 02:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor marad a talpas ékszer. ( [link] )

Ez hátul lapos, így ráfekszik a fülcimpára és így nem tud nyomni. Ebből a szilikonos verzió a legjobb.

Más félét nem tuk ajánlani, ami hátul ne nyomjon.

Vagy esetleg használj alváshoz nyakpárnát. (félköríves párna) Vagy próbálj nem az oldaladon aludni.

Ha sehogy se menne, akkor sajnos le kell tegyél a lyukról. Próbálj klipszeket használni, vagy mágneses fülbevalót. Sajnos több tanácsot nem tudok adni.

2015. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!