Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Elszeretném...

Mit lehet tenni? Elszeretném adományozni a szerveimet, olyan embereknek akiknek szüksége van rá és megérdemli! Vért adni! Azonban még nem vagyok 18!

Figyelt kérdés
Az olyan válaszok/megjegyzések hogy elmebeteg vagyok stb. nem érdekelnek tartsd meg magadnak köszi:)
2010. febr. 26. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már, úgy érted halálod után, igaz?
2010. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Halálod után automatikusan adományozol, nem kell róla nyilatkozni. Mint élő, hát sajnos úgy már mások a törvények.

18 alatt pl semmiképpen nem adományozhatsz, se vért se semmit.

2010. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy mint halott, mint élő!
2010. febr. 26. 16:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Eladományoznád a szerveid élve? Tudod, hogy ez eutanázia?
2010. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, csak az egyik vesédet ill. májlebenyt adományozhatnál, azt is csak 18 éves korod után, közeli hozzátartozónak és minden anyagi ellenszolgáltatás nélkül.
2010. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, el! És nem, nemtudom! Mi az az eutanázia? 18 év alatt semmiképp sem lehet?
2010. febr. 26. 18:42
 7/12 A kérdező kommentje:

18:00-s válaszoló utána néztem az eutanéziának:

Az eutanázia mai jelentése: a gyógyíthatatlan beteg halálának – a beteg kívánságára vagy beleegyezésével történő – aktív vagy passzív meggyorsítása, illetve a páciens részéről szükségtelennek tartott orvosi beavatkozásról való tudatos lemondás.


Nem vagyok halálos beteg, köze sincs az eutanáziának hozzám!

2010. febr. 26. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Öngyilkosságot akart írni... Amúgy élőként valóban csak páros szerveid egyikét, illetve májlebenyt, gerincvelőt adományozhatsz közeli hozzátartozónak, vagy ismerősnek, ha jó vagy donornak. És igen, 18 év alatt még vért sem adhatsz. Mikor leszel 18, hogy ez ennyire nem ér rá?
2010. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez nem öngyilkosság! Miért csak a páros szervek egyikét? Másfél év van még addig.
2010. febr. 26. 21:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert ha mindkettőt odaadományozod, meghalsz.
2010. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!