Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört a higany hőmérőnk,...

Eltört a higany hőmérőnk, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Véletlenül lelöktem a hőmérőnket és pár csepp kijött belőle,gyorsan feltöröltem és kidobtam a kinti kukába de megéreztem a higany szagát,gyorsan befogtam az orrom és kinyitottam minden ablakot és lejöttem onnan és már 2x kezet mostam,már fél órája szellőzik,mennyi idő után szabad biztonságosan felmenni?És ugye nem lesz bajom tőle?vagy mekkora az a mennyiség amit belélegzünk és komolyabb bajunk lesz
2015. júl. 9. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Boldogult fiatal koromban jó néhány higanyos lázmérőt törtem el, és még itt vagyok. Sőt...higany mérgezésen sincs.
2015. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem nekem se lesz semmi bajom tőle :/
2015. júl. 9. 13:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán ebbe a kék folyadékos hőmérőkbe mennyi a higany?
2015. júl. 9. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:

"megéreztem a higany szagát"


A higany teljesen szagtalan, max. a hipochondria szagát érezhetted. Semmi bajod nem lesz, akadj le a témáról!

2015. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha kék folyadékos hőmérő volt, abban egyáltalán nincsen higany.
2015. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahogy gyakran törik az a fránya hőmérőő.
2015. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kukába dobni nem szabad! Veszélyes hulladék gyűjtőben kell leadni, egyébként neten megtalálod, hogy ilyenkor mit kell csinálni, de szerintem ha jól kiszellőztettél, akkor semmi bajod nem lesz, túl van lihegve ez a téma.

Pár éve még csak higanyosok voltak és törtek is szorgalmasan minden családban, összeszedtük és kész.

2015. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!