Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vki idegen, tanár hozzám...

Ha vki idegen, tanár hozzám szól, akkor elvörösödök durván. Mi ennek az oka, milyen folyamat megy végeb bennem ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van vmi megoldás, amivel ez mellőzhető, megelőzhető?
2008. szept. 7. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Szeretném megkérdezni,hogy miért vörösödsz el?Kellemetlenül érzed magad?Zavarba jössz?Mindig így volt vagy csak mostanában?Ha vörösödő típus vagy,úgy előzhető meg,illetve mellőzhető a problémád,ha rájössz,hogy milyen érzés,ami kiváltja ezt a reakciót és rendezed magadban,vagy legalábbis megpróbálod mérsékelni.
2008. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Múltkor volt a tv-ben szó egy ilyen betegségről...

valami hyper....-nem emlékszem volt a neve..

kórházban terápiával kezelték, de nem szüntethető meg teljesen.

2008. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Diákként hasonló gondokkal küzdöttem. Egyszerűen nem tudtam szóban felelni. Aztán elkerültem a főiskolára ott minden vizsgám szóbeli volt és megerősödtem. Neked talán az lenne a legjobb ha valamilyen módon el tudnád magad fogaddni, erősítenéd az önbizalmad.

Én mára már vörösödés és nyökögés nélkül ki tudok állni idegen emberek elé előadást tartani.

2008. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám, bár már kifelé haladok belőle. :) Amúgy 26 éves vagyok... Ez nagyon-nagyon kellemetlen. Semmi ok nincs, hogy elvörösödjek, és mégis... Ha írsz privátot, beszélhetnénk.
2008. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Talán kellemetlenül érzem magam..nem is tudom...mindig az jár a fejembe: ÚÚÚr Isten, mindenki engem néz, mindenki rám figyel, jajjj nneeee, én beszélek.

Egyszerűen nevetségesnek tartom magam, amiért talán a szeplőim a hibásak...

2008. szept. 7. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre sajnos két komoly megoldás létezik:


1: hozzá kell szoktatnod magad, tehát olyan helyzetekbe kell magad hoznod, ami zavarba ejt, és elvörösödsz. (Például vállalj kiselőadásokat, jelentkezz felelni stb. ) Egy idő után már rutinszerűvé válik a dolog és kevésbé fogsz zavarba jönni.


2: Pszichológus.


Bármelyik utat is választod, sok sikert kívánok hozzá!

2008. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!