Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti beszoktátok tartani a napi...

Ti beszoktátok tartani a napi szükséges, előírt folyadék mennyiséget?

Figyelt kérdés

Mert èn nagyon keveset iszok. Mindig csak egy picit, kortynyit,h ne legyek szomjas. De legalább azt azèrt többször megteszem egy nap. De egèsz biztos h nem iszom meg a napi szüksègletemet.:(

Ti miket szoktatok inni szimpla víz,rostos levek, üdítők?

Az arcom elèg patis, nem olyan szèp sima,sok rajta a pati után maradt heg. Lehet hogy ha több folyadèkot innèk az az arcomon ès a bőrömön is meglátszana?



2015. okt. 29. 23:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 17 èves lány vagyok. :)
2015. okt. 29. 23:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor iszom, ha szomjas vagyok vagy inni támad kedvem. Nem is tudom lemérni, mert mire eszembe jutna, már megittam :)

De jó mennyiségnek tűnik, egészen jól működik a szomjúságérzetem, ellentétben azzal a bájos gondolattal, hogy szomjúságkor már kiszáradásban vagyunk :) 4 literekkel eszembe se jut játszani (hacsak nem annyi épp a testem igénye, mert olyan is van), egyszer próbáltam, majd' szomjan haltam egész nap, másnap pedig enyhe víziszonyom volt. Jobb nekem úgy, ahogy természetesen jön. Elég baj, ha mindenfélét figyeni meg számolni kell, bár bizonyos mértékig én is azt teszem.


De aki nem iszik eleget, az inkább figyeljen oda, hisz roppant fontos.


Vizet iszom, teát, tojástejet, néha kókusztejet, valamint az ételeimmel is sok vizet viszek be. Az is ugyanúgy számít. Ivás nélkül is simán be lehet vinni 2-3 liter vizet, ha olyan az étrend, még leves sem kell hozzá. A párom egyes napjain bő 1 liter vizet visz be a rizzsel s ez csak az étkezésének egy része, sok zöldséget, gyümölcsöt is eszik. De azért iszik is, csak nem olyan sokat.

2015. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen gyakran iszol meg egy kortyot. Egyébként is azt ajánlják, hogy egyenletesen kell elosztani.
2015. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2,5 liter egy nap tuti elfogy, igaz kóla, de ez az egyetlen káros szenvedélyem XD
2015. nov. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csináltam...aztán emiatt kórházba kerültem
2016. okt. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!