Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés +...

Pajzsmirigy alulműködés + terhesség?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sajnos alulműködik a PM-em, amire gyógyszert is szedek. Ma állapította meg az orvos a 6 hetes terhességemet. Elfelejtettem rákérdezni nála, de ebben az esetben van teendőm a PM gyógyszerrel kapcsolatban? Sajnos endokrinológushoz csak 2 hét múlva tudok menni,, jó lenne addig kis segítség . Köszönöm


2016. jan. 21. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképp hívd vissza az nőgyógyászodat és kérdezz erre rá tőle, itt nem orvosok válaszolnak, szóval ha biztosra akarsz menni, az orvost kérdezd!
2016. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel az endokrinológust, ha szükséges ad egy korábbi időpontot, de az is lehet, hogy elég ha a rendes időben mész hozzá. Ezt viszont csak ő tudja eldönteni, ő ismeri a kórelőzményedet.
2016. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! En is gyogyszert szedek pajzsmirigy alulmüködesre, 9 hetes terhes vagyok. Nekem a 7. heten neztek a THS-mat, az teljesen rendben volt (0.8), igy egyelöre semmit sem valtoztattak a gyogyszeremen.
2016. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én még nem vagyok/voltam terhes, az endokrinológusom mindent elmondott arra az esetre, hogy úgy döntök akarok babát! :)

Mindenképpen beszélj vele te is, hívd fel, hogy terhes vagy, ilyen esetben nagyon hamar találnak időpontot! ;)

Havonta fogják ellenőrizni a TSH-t, emelik az adagot általában, mert ilyenkor nagyobb adag kell valamint a terhesség után is több az ellenőrzés, mert a hormonális változás befolyásoló tényezők. Egyébként mást nem nagyon kell tenni vele. Kérdezz rá a terhes vitaminra is, hogy jód lehet-e benne. Nekem nem lehet majd.

2016. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi!

az endodokihoz mindenképp friss laborral kell menni? Mert kértem beutalót hozzá a háziorvostól, rohantam, nem néztem meg, mit adott, és most látom, hogy laborba adott...

2016. febr. 5. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, hozzá azzal kell/érdemes menni, nekem a papírra mindig ráírja hogy a következő kontroll (dátum, óra, mert ad előre időpontot) friss TSH lelettel.


Ha holnap elmész, másnapra meg szokott lenni az eredmény, de néha aznap délutánra.

2016. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!