Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezért vannak a kórházak? Járt...

Ezért vannak a kórházak? Járt már más is úgy, hogy nem tudott időpontot kérni?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja bementem az sztk-ba, mert szeretnék elmenni nőgyógyászhoz. Az információnál megkérdeztem - pont egy hölgy volt, hogy melyik számot kell hívni, és mikor, mert a honlapon 2 telefonszám is van (I.nőgyógyászat és II.nőgyógyászat), kedves volt a hölgy, mindent felírt nekem egy papírra..

Megadták a számot, és hogy 8-9 között telefonáljak. Mivel a honlapra oda volt írva, hogy emellett 1-2 között is lehet telefonálni, én mindig akkor telefonáltam, mert fél 8-tól suliban voltam, órám volt, nem tudtam máskor hívni.


SOSE vették fel a telefont, pedig a rendelési idő 8-14 óra.

Majd szépen bebattyogtam, ahol közölték, hogy ha nincsen beteg, akkor már 1-kor elmennek, és inkább reggel 8-9 között telefonáljak. Remek.

Végre volt egy lyukasórám, tudtam telefonálni reggel, mire most egy férfi az információról közölte nekem a telefonban, hogy azt a melléket nem tudja kapcsolni, ilyen nincsen, és 12 és 1 között telefonáljak - ami nagyon nehéz lesz, mert mindenki olyankor telefonál.


MI A FENE VAN???? EGY HÓNAPJA szenvedek azzal, hogy időpontot kérjek a nőgyógyászhoz. Nem csak rutinvizsgálatra mennék, hanem panaszom is van, erre ezt csinálják az emberrel???

Minek van a kórház, ha még egy nyavadt időpontot sem lehet kérni???


Annyira nagyon felmérgelt a dolog...



2016. ápr. 27. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez ilyen. Többnapos telefonálás bármit is elintézni.

Időpont nélkül nem lehet menni?


Szakrendelőbe nem tudsz menni? Ott legalább van külön recepció, és ott adják az időpontokat, egész nap.


Egyébként mi a panaszod? Időpont nélkül lehet menni urológiára, bőrgyógyászatra, ha fertőzésed van.

2016. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk személyesen is lehet időpontot kérni. Ezt nem mondták neked, ha már úgyis ott voltál? Remélem, sikerül kérned így vagy úgy időpontot. Sürgős beutalóval pedig azonnal fogadnak.
2016. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nos, több dolog miatt mennék:

1. Kb 3 hónapja élek szexuális életet, szeretném megnézetni magam, hogy minden rendben van-e.

2. Rákszűrés.

3. A párommal szeretnénk fogamzásgátlóra váltani.

4. Aktus közben szinte mindig úgy érzem hogy "ég" ott lent, de csak míg tart az aktus, amint befejezzük, ez az égető érzés el is múlik.

5. A bal mellem bal oldala fáj, érintésre mindig, sokszor úgy is, hogy "csak van". Kb 1,5 hónappal ezelőtt kezdődött ez a fájdalom, menstruáció után abbamaradt, de egy héttel később újra elkezdődött, most is már kb 4. hete fáj.


Nem mondták, hogy személyesen is lehet kérni időpontot.

Én magamtól találtam ki, hogy akkor pénteken pont emiatt bemegyek, hogy hiába telefonálok, nem veszik fel soha, akartam volna akkor személyesen, de már nem voltak bent, mert ha nincs beteg akkor már 1-kor elmennek, hiába 2-ig van a rendelési idő.


Sürgős beutalód a háziorvos adhat? Ad ezekre a panaszokra beutalót?

2016. ápr. 27. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A 4. és 5. panaszra nekem adna sürgőset. A többit viszont lehet, h későbbi időpontban beszélitek meg majd az orvossal.
2016. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 4. és 5. panasz miatt lenne fontos, mert már egyre jobban félek, és hiába próbálkozok időpontot kérni, egyszerűen mindig mást mondanak.


Azt nem értem, hogy minek van a kórház, meg minek vannak ott az emberek az információnál, mikor egyik se tudja hogy most akkor mi van.

2016. ápr. 27. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Szakrendelőbe próbálj bejutni, sokkal könnyebb lesz.

Egyébként nekem soha nem válaszolt egyik nőgyógyász orvos sem ezekre a kérdésekre. Apránként szedtem össze a releváns infókat más orvosoktól meg tapasztalataimból.

Rákszűrés a nemi élet megkezdése után 1 évvel aktuális először. Méhnyakrákod nem lehet, ha nem kaptál el HPV-t, ami egy nemi úton terjedő fertőzés (vírus).

A fertőzések szűrésében pedig a már említett 2 szakterület kompetensebb.

Az aktus közbeni csípés miatt a barátommal kettesben mennék az urológiára.

Mellvizsálatra az ultrahang a legjobb, az is egy külön rendelés, nőgyógyász nem fogja megcsinálni.

2016. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 4-es ponthoz: van elég hüvelyváladékod? Mert ha nem, akkor simán a dörzsölési érzés lehet ez.
2016. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez semmi, kérdező! Vannak osztályok, ahol évekig kell várni, míg sorra kerülsz. Hihetetlen, de pl egy szívműtét is ilyen.
2016. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oh imádom ezt. Én pont emiatt váltottam magándokira, egy-egy alkalmat simán lehet finanszírozni főleg hogy neked egy füst alatt megvannak, mint ez a szenvedés. Fogamzásgátlóval volt gondom és 4 hetet kellett volna várnom! Addigra már a következőt is el kell kezdeni de ugye nem akartam, de az sztk-ban az ilyesmi nem sürgős... Kartonozás nélkül nem lehet felmenni, de ott megkérdezik hogy miért akarsz (még időpontnál is, roppant kínos elmondani ott és sose hallja ha halkabban mondja az ember, hangosan meg a mögöttem álló 20 ember is hallja..)Az sürgős csak akinek nem áll el a vérzése, esetleg fertőzés/gomba, annak is meg kell várnia az 5 óra hosszás rendelést, mire mindenki lemegy arra a napra és jó esetben a doki se lép le szülést levezetni. Ilyen esetbe a sürgős se számít... Ismerős behazudta a gombát, mert 4hetet ő sem akart várni hogy mitől fájnak a petefészkei egyfolytában szülés után, elküldte az asszisztens (először ő kérdez ki az előtérbe ahová a ruhákat kell letenni) hogy ezzel ki lehet várni az időpontot... Elment u.ehhez a dokihoz csak magánba, két nappal később fogadta a rendelésen mert oda nem kell időpont.


Endokrinológiára júniusban tavaly már nem lehetett előjegyezni, idén februárban indult el az előjegyzés, onnantól számítva 3-5 hónap lett volna. Magán 4 hónap alatt megoldotta a gondom!

2016. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hány éves vagy egyébként?
2016. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!