Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálat mutatja ki,...

Milyen vizsgálat mutatja ki, hogy mi az a vitamin vagy ásványi anyag ami hiányzik a szervezetből például a hajam szempontjából?

Figyelt kérdés

Egy általános vérvételi eredményből is meg lehet ezt tudni?

Azt tudom, hogy vas hiányom valamilyen szinten van, de biztos van egy konkrét dolog amit ha tudnám mi az, pótolni tudnám és nem törne el a hajam...vagy ehhez az összes elemnek rendben kell lennie egy eredményen?

Már két éve el van cseszve a hajam, bocsánat a kifejezésért...egyébként egy teljesen normális, sem túl vékony sem túl vastag hajam volt, selymes fényes minden...befestettük szőkére (ez volt másfél éve) picit kopott tőle de nem volt vészes, aztán jött az ötlet, hogy vissza az eredeti szőkés-barna hajamra fessük vissza ehhez jött egy kis vágás is aztán egy éve megint levágták de már olyan összevissza, hogy normálisan nem nő azóta...azaz biztosan nő de ugyanakkora mint ilyenkor egy éve...az sem normális szerintem.Akár hányszor kifésülöm a hajam ilyen 3 cm-es hajvégek törnek le...Nem tudom mit tudnék tenni ez ellen...


2016. máj. 9. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az összevissza festéstől és nyirkálástól kialakuló vitamin és ásványianyag hiány kiderítésére a vérvétel lenne a megfelelő vizsgálati módszer, azt erősen kétlem.
2016. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a hajad miatt nem fognak vert venni

:) előttem szoloval egyetértek

2016. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja es erre vannak a fodrászok akik szakemberek ..:)
2016. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitamin és ásványi anyag hiányt vérvételből lehet kimutatni. De nem egy sima vérképből, a hanem külön kérni kell a vizsgálható vitaminokat is.


Ezt orvos beutalón teszi meg. Nem tudom háziorvos kérhet-e ilyesmit, azt tőle kell megkérdezni.


Vagy elmész magánban vérvételre, ahol az összes lehetséges nézhető vitamint és ásványi anyagot kérheted. Mondjuk ehhez jó, ha azért 50 000 ft-ot viszel magaddal, mert csak egy d-vitamin mérés 6000, és van még egy pár vitamin meg ásványi anyag.


Egyébként ha szénné festettétek a hajad, akkor szerintem sem sok értelme van nézegetni, miből van hiányod. Vegyél hajra való vitamint, amit bárhol lehet kapni, és várd meg, míg lenő a roncsolt rész.


Nekem egyszer volt szőke a nagyon rövid hajam. Úgy viszketett a fejem és olyan száraz lett a hajam, mint előtte sose. Még szerencse, hogy gyorsan lenőtt és aztán maradt az eredeti szín. Soha többet nem jut eszembe szőkíteni. Az a legkárosabb. Elég egyetlen egy alkalom, hogy hazavágja az ember a haját.

2016. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!