Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik szednek vitaminokat,...

Akik szednek vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket: betartjátok, hogy melyiket mivel együtt érdemes bevenni és ha igen, hogyan osztjátok el naponta? Mit, mikor, mivel vesztek be?

Figyelt kérdés

Például a D3-vitamint érdemes kalciummal, magnéziummal és K2-vitaminnal együtt bevenni.


Béta-karotin, C-vitamin, E-vitamin, szelén, cink -> úgy tudom, ezek is jók együtt.


B-vitaminokat együtt (B komplex).


Aki figyel ezekre, hogyan osztja el egy nap azt, hogy mit mikor, mivel vesz be?


Rezet, vasat mivel? Azon kívül, hogy egymással. Cink?



#vitamin #felszívódás #ásványi anyag #adagolás #nyomelem #szinergikus asszimiláció #hatásfokozás
2016. máj. 29. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem, nekem nem lenne jó. A D vitamin mellé valami zsiradékos dolgot eszem, pl. sajtot.

B vitaminból niacint szedek, amennyit tudok, mert enni kell hozzá, de nem eszem annyiszor, mint amennyit szeretnék szedni (6x500mg-ot).

Üres gyomorra veszem be a nattokinaze-t, amit a 81mg-os aspirin helyett szedek. Ha nem felejtem el, este is egyet.

B12-t egyet evéssel, és 3 evéssel fokhagyma kapszulát, 2-3-at egyszerre.

Szelénre 1 brazildiót -akármikor- naponta.


Naponta eszem főtt zabot, lenmagdarálékkal és lecitinnel. Mindegyikben benne van a mérőkanalam, amit évekkel ezelőtt számoltunk ki, hogy mennyi legyen.

Amelyik nap szardíniát eszem, akkor nem kell a lenmag.

1 kanál méz, 1 kiskanál manduladarálék, 1/2 kiskanál fahéj. 3-4 evőkanál eredeti kakaópor.


Ezekben talán minden bennevan, és sok zöldség, sárgarépa akár mindennap, negyed-fél hagyma, zellerzöld, uborka, ami van.


Szerintem, betartom, hogy mit mivel, de ki tudja mi derül ki később.


Rezet, főleg vasat nem hiszem hogy kéne szedni, bár lehet, hogy valakinek jó.

Hacsak lehet, inkább élelemmel enném, ami kéne.

2016. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Egyetértek azzal, hogy legjobb természetes formájában bevinni a tápanyagokat.


Egyismerősömnek viszont csontritkulása van és nemrég kiderült, hogy cisztája is. Orvosi javallatra szed étrend-kiegészítőket. Valószínűleg az ő állapotában akkora dózisokat nem tudna fedezni élelemből, napozásból - de ki tudja.


Köszi, hogy írtál!

2016. jún. 13. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamilyen étrendet tartasz - úgy értem, ha van neve, megírod, akár privát üzenetben, ha nem nyilvános? Köszi!
2016. jún. 13. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon tartok speciális étrendet. Bár az orvos 150mg-os nátrium diétát írt elő, de igazából ritka, hogy annál több adódna.

Húst amúgy is csak néha, kevés csirkét ettem, tojást kb egyet naponta, és igyekszem mindenből a minimumot enni, mert minek többet, ha annyi is elég.

Mindig is érdekelt az egészséges étkezés, talán, mert beteges gyerek voltam.


Manapság meg különösen fontos odafigyelni, hogy mit is eszik az ember, túl sokféle és egészségtelen választás van.


Szóval, nem követek különleges diétát, szerintem. Bár el tudom képzelni, hogy van, aki diétának látja, ahogy étkezem.

2016. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a részleteket! :-)
2016. jún. 13. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!