Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegség miatt volt / van...

Betegség miatt volt / van enzimhiányom. Alacsony vércukorszintet tapasztalok reggelente, egészséges életmódot élek, de ma reggel jobban feléledtem egy fehérlisztes kiflitől. Tejtermékekkel kapcs. Is kérdeznék: Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 éve váltottam életmódot. Kb. az utóbbi 3/4 évben alacsony vércukorszintet tapasztalok reggelente (nem mindig!! de gyakran) Nem vagyok ideges, vagy szorongó, hanem ma reggel nyomott a fejem, meg úgy sípolt.


A poén az, hogy egy fehérlisztes kiflitől jobban feléledtem (felet ettem) mint egy barna magvas zsemlétől (az se teljes kiőrlésű ugye 100%ig, de van benne magkeverék.. bár lehet csak színezett, de magok tuti vannak benne)


Voltam vérvételen (egyszer februárban egyszer áprilisban) és áprilisban is nagyon alacsony volt a vércukrom.

Alacsony a vérnyomásom gyerekkorom óta.

Reggel kávézom, hogy az emelkedjen; reggel átmozgattam ma magam (lenyújtás stb, nagyon röviden)


A fehér lisztes dolog azért zavar, mert életmódot váltottam 5, de inkább 6 éve. Elhagytam a kekszeket, Mekibe alapból se mentem sokat anno - nem is szerettem - gyerekkoromba se szerettem a szalonnát vagy szalámit; így ezeket nem kellett elhagyni.

Inkább a cukorral volt a baj. Gyerekként édesszájú voltam.


Na, amikor elkezdtem fogyókúrázni anno 5-6 éve, akkor ugye elhagytam a fehérlisztes, cukros dolgokat.

De egy betegség miatt nagyon lecsökkentek az emésztőenzimjeim; vagyis az emésztési rendszerem eléggé megzavarodott. Néha hasmenés, néha székrekedés. Sokszor puffadást tapasztaltam márc-áprilisban például. Most már szerencsére nincs ez meg, szerintem az enzimjeim is jobbak.


Egy ideig szedtem dipankrint, Kreont is kipróbáltam de utána nagyon éhes lettem tőlük, így hagytam azokat, hogy magától hadd induljon be újra a szervezet.. értitek...


A kérdést azért írom ki, mert ügyelek arra, hogy egészségesen egyek. Napi min. 3,5-4 liter folyadék (nincs leves, nem szeretem. sóbevitel minimális; annyi amennyi pl a pékárukban vagy felvágottban van. semmit se sózok.)

A magvas termékeket szeretem, bár ha néha megkívánok pl. egy tepertős pogit, akkor megeszem azt is. csak kefirrel + jégsalátával pl. de volt már hogy magában is ettem.


Itthon vagyok most nyáron, vidéken a családnál. Ugye magamnak általában magvas zsemlét veszek, a család többi tagja inkább szeret zsírosan étkezni (anya apa) vagy tesóim pl simán fehér lisztes dolgokat eszik nővérem néha magosat.

Ma reggel a szobámban volt egy magvas zsemle nálam, 2-3 falatot ettem reggel mikor nagyon nyomott a fejem - nem sokat segített.

Vártam kicsit. Lementem a földszintre. Aztán egy fehér kifli volt szem előtt, felet ettem és esküszöm jobban feléledtem tőle mint a barna zsemlétől.


Ez a cukor miatt lehet? hogy a fehérlisztesben lévő cukor valahogy gyorsabban felszívódik, mint a barna?

Vagy csak az idő a lényeg hogy egyek valamit és igazából a barna magvastól is feléledtem volna reggel csak várnom kellett volna még?


Ill. ami miatt írtam az enzimhiányt, az az hogy reggelente nagyobb mennyiségű tej (2,5-3 dl) fogyasztása esetén hasmenést tapasztalok.

Itt ugye lehet a laktózzal (?) van a baj.

MOst már azt csinálom, hogy 1,5%os tejből nagyon keveset öntök ki egy pohárba kb. 20 ml vagy 30 ml vagy 25, és azt felvizezem. Kávéból hosszúkávét iszok, bár van hogy nem érzem annyira savasnak néha megiszom ilyen felvizezett tej nélkül is. De ma pl. savasnak találtam.

Így nem ment a hasam most reggel.


Nem sok tejterméket eszem. Kefirt néha igen, joghurtot ritkábban. Sajtokat nem szeretem. (bár ha megkívánom néha, egy kisebbet max. )

lehet a laktózommal probléma? Olyan is volt hogy pl. 1 hete kb. megittam reggel 2,5 dl tejet, nemcsak hogy híg székletem volt de a hasam is nagyon fájt.


1. Nem érzem hogy ez a fél fehér lisztes kifli megemelte volna nagyon a vércukrom. mármint reggel 7.30-8.00 körül ettem. Most pont jó. nem csinálja azt a "jójó-zást" a vércukrom, amit sokszor leírnak a neten hogy "ne egyél fehérlisztes dolgot mert utána rá 1 rával rádtör az éhség."

Nem tudom, hogy a reggeli fejnyomás eltűnése annak köszönhető hogy ettem fehérlisztes dolgot is (ami gyorsabb felszívódású szénhidrát) vagy csak simán az idő a lényeg és igazából ha még várok fél órát a barna magvas zsemlétől is OK lett volna?

2. A tejtermékekkel mit csináljak szerintetek?


23/l



2016. jún. 29. 09:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!