Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok olyat csinálni...

Ti szoktatok olyat csinálni ilyen nem is alvás se nem ébrenlét közben hogy rúgtok egy nagyot és aztán nagyon megijedtek? Ez miért szoktam csinálni?

Figyelt kérdés
Olyat is szoktam néha hogy nehezen tudok "felkelni", meg szeretnék szólalni (ne kérdezzétek miért) aztán nem tudok... 4-5 másodperc múlva nagy erőlködések közepette meg tudok szólalni, de olyan mintha egy picit lebénultam volna. Alig tudom a végtagjaim mozgatni. Aztán magamhoz térek és jobb. Lehet hogy már kérdezték ugyanezt de nem tudok milyen szóval rákeresni. :D

2016. júl. 6. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre szokták azt mondani, hogy szedj magnéziumot. Én speciel akkor csinálom mikor nagyon kifáradok. Másnap bekapok 1-2 szem magnéziumot, meg még jó ideig és elmúlik. A párom is ilyen, tudom mikor volt nehéz napja, mert olyankor nem lehet hozzábújni, mert csapkod.
2016. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En is szoktam rugni, szerintem ez olyan ontudatlan cselekves. Valahol az alvas es az ebrenlet kozott vagy, vagy hogy is mondjam, az agyad ebren van mar valamennyire, de a tested meg nem es ontudatlanul reagalsz a kulso ingerekre.

Velem volt egyszer, hogy "transzba estem" :D egy halalosan unalmas eloadason ultem, a tobbiek szerint biztos, hogy nem aludtam el, vegig nyitva volt a szemem, de utolag SEMMIRE, de tenyleg semmire nem emlekeztem (nem voltam berugva, beszivva stb.)

2016. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, hogy hívják magyarul. A másik dolog, amit leírsz, egy teljesen más jelenség, alvásparalízis, lehet, hogy összefügg a kettő, de nem biztos. Alkoholfogyasztással vagy dohányzással is összefügghet.

2016. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem: egyáltalán nem biztos, hogy epilepsziás tünet. (Láttam a keresőszavak között az epilepsziát, azért írom.)
2016. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: 16 éves vagyok... Soha életemben nem ittam egy pohárnál több sört és a dohányzással se kerültem még semmilyen kapcsolatba! :D Egyébként mostanában ritkábban fordul elő a "rángatózás", lehet hogy összefüggés van a fáradtsággal...
2016. júl. 6. 21:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Epilepsziára én sem nagyon számítottam, a biztonság kedvéért beírtam :D
2016. júl. 6. 21:22
 7/12 A kérdező kommentje:
2-es: Eléggé érdekes ez hogy nyitva van a szemed miközben te egy unalmas előadáson képzeled magad :D
2016. júl. 6. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo, miert te nem nyitott szemmel vagy alapvetoen egy eloadason? :)

Egyebkent pont ezert nem ertem, mi tortent akkor. Csak ultem kb. 2 oran at, de semmit nem birok felidezni abbol a beszedbol a mai napig.

Amugy nem hinnem, hogy epilepszias vagy, az mas tunetekkel (is) jarna.

2016. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul értelmeztem? A való életben nyitott szemmel voltál, de közbe egy előadáson voltál. Nem? :D
2016. júl. 6. 23:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi? Nyitott szemmel ultem egy eloadason, mint minden normalis ember. Csak eppen semmire nem emlekeztem belole a vegen, pedig elvileg nem aludhattam el. Mondjuk a tobbiek szerint is halal unalmas volt, szoval nem vesztettem sokat :) csak erdekes volt
2016. júl. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!