Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terhesség alatt külföldre utazás?

Xyzszs kérdése:

Terhesség alatt külföldre utazás?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok,és kiírt az orvosom.A munkaköröm miatt nem dolgozhatok,tehát egészségügyileg minden rendben.Viszont mennénk 2 hét múlva megyünk nyaralni külföldre.Lehet?

2016. aug. 18. 15:00
 1/9 Dead626 válasza:
Amikor az én feleségem terhes volt és mentünk nyaralni akkor semmi baj nem volt nyugodtan mehettek csak ne erőltesd meg magad.
2016. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Amig a hasadban van nincs szuksege kulon papirokra.
2016. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a munkaköröd miatt nem dolgozhatsz, akkor kell, hogy adjanak más munkát, ha nem tudnak, akkor otthon maradsz és távolléti díjra vagy jogosult. Utóbbival jobban is jársz, mint a 60%-os táppénzzel, a távolléti díj nagyjából annyi, mint a fizetésed. Mellesleg amit csinálsz, az így ebben a formában táppénzcsalás teljesen értelmetlenül, úgy hogy még anyagilag is rosszul jársz.
2016. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Olvastam régebbi kiírásokat itt,és elég rendesen leoltották a kismamákat,akik külföldre indultak,azért ijedtem meg.
2016. aug. 18. 15:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!Miért mit csinálok??
2016. aug. 18. 15:23
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a kismamák nem dolgozhatnak 3 műszakban,raadásul egy laborban dolgoz,erős vegyszerekkel,így indokolt h nem mehetek dolgozni
2016. aug. 18. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A terhesseg utolso heteiben valoban nem celszeru, mert igensok bonyodalmat okozol magadnak ha kulfoldon szuletik a gyerek : eltekintve a korhazi ellatas stb koltsegeitol amit a biztositas joesetben fedez, adminisztrative kulfoldi anyakonyvi kivonat, szuletest otthon anyakonyveztetni, konzulatus utjan utlevelet kapni esatobbi esatobbi
2016. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint már egyszer leírtam, hogy ha nem tudnak más, biztonságos munkát adni, akkor otthon maradsz, ők pedig távolléti díjat fizetnek.


Esetleg kérdezd meg a munkaügyön, mit szólnak ehhez. Lehet, hogy azt fogják mondani, hogy nekik is egyszerűbb, ha táppénzen vagy, ezt nem tudom. Főleg mert hogy a táppénzt az OEP állja, a távolléti díjat meg nekik kellene, így lehet, hogy a munkahely is a táppénz preferálja. De attól még nem ez a szabályos megoldás.


Tessék itt a Munka Törvénykönyve:


60. § (1) A munkavállaló számára egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.

2016. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Chypes válasza:

Nyugodtan menj.en 7.honapig havonta 2szer repultem.usztam a tengerben,tancoltam,bicajoztam,turaztam,napoztam....

Semmi bajod nem lesz. 5het az meg eppen csak beagyazodott....en 8hetig futni is tudtam. Mintha nem is lettem volna terhes

2016. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!