Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire való a probiotikum?

Mire való a probiotikum?

Figyelt kérdés
Már rágugliztam, értem hogy helyerállítja a bélflórát, meg jó bélbaktériumok vannak benne (amik a joghurtban is vannak), de mire jó pontosan? Mikor kell szedni? és milyen hatása van, mit 'Javít' meg?
2016. okt. 12. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Például, ha antibiotikum kúrán vagy, akkor érdemes elkezdeni az antibiotikum szedéssel, mert az nem csak a "rossz bacikat", de a jó bacikat is kiírtja, azaz megsemmisül a bélflórád, és esetleg hasmenésed lehet, mert ugye a bacik fontosak az emésztésben, bontják a cellulózt, stb. Plusz "gonosz bacik" is helyt kaphatnak a szaporodásra, ha nem lesz a bélben jó baci (mert versengenek egymással az élőhelyért). Tehát érdemes szedni antibiotikum kúra alatt, mert ezzel MEGELŐZHETED a hasmenést, szóval nagyon hasznos. Meg egyéb gyomorrontáskor, hasmenéskor is lehet szedni. Tehát mindenképp a bélflóra helyreállítása, fenntartása a cél, hogy ne boruljon fel/helyreálljon az emésztésed.
2016. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helyreállítja a bélflórát, amit általában az antibiotikum szedése megrongált. Pontosan erre jó. Én is egy hitetlen pasi vagyok, és magamon tapasztaltam a kellemes hatását.

Az antibiotikum hasmenést, folyamatosan laza székletet, rossz gyomorégést eredményezett, étvágytalanságot. Olyan diszkomfort érzést, de konkrétan nem tudtam volna megmondani, mi fáj. Nos ezt az érzést mulasztotta el a probiotikum.

2016. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. okt. 12. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:
A fenti válaszokon túlmenően én hasmenés esetén is használok probiotikumot, csak jót tesz. Hányás-hasmenéses betegségnél érdemes szedni.
2016. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!