Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Mi baja a fülemnek és a...

SOS! Mi baja a fülemnek és a kezemnek?

Figyelt kérdés

A fülem miatt jobban aggódok, fogalmam sincs mi baja.A bal oldali már egy ideje (pár hete) folyton viszket, de csak pár napja erősödött fel annyira hogy tényleg zavarjon. Olyan mintha folyton tele lene zsírral hiába tisztítom már naponta többször. De a fültisztító pálcikát nem lehet mélyre dugni és nekem mélyebbről jön ez a viszketés.A legdurvább hogy amikor kívülről megvakarom egy nagyon furcsa cuppogó/kattogó hangot ad ki a fülem ami elég hallható mindenki számára a közelemben és elég undorító. Mi lehet az oka? Gondolkodtam hogy azóta tapasztalom mióta kötelezően járni kell úszni az iskolával, és az még lehetséges is mert a múltkor nagyon durván telement a fülem vízzel, jobban mint szokott.De ez az úszás nem túl gyakori, és amúgy is úsztam már klóros vízben korábban is, ezért sem biztos hogy emiatt volt.

Menjek el vele fülészetre? Egyébként voltam ott még május fele fülzúgással, teljesen átvizsgálták a fülem mindenféle műszerrel és azt mondták az égvilágon semmi baja nincs.Nem akarok megint "feleslegesen" odamenni ezért is kérdezem meg itt először, ez mi lehet? Valakinek volt hasonló? Mit tegyek ellene?


A másik kérdés az lehhe hogy tegnap elkezdett viszketni a mutatóujjam az ujjperctől (azt hiszem így hívjár azt a bütyköt:D) kb.az ujjam közepéig.De borzalmasan, és ahelyett hogy elmúlt volna a viszketés átterjedt a középső ujjamra is aminek a bütyök részén megjelent egy piros pötty.Borzalmasan zavaró, kicsit olyan érzés mintha be lenne gyulladva ez a terület, de mitől?

17/l



2016. okt. 22. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el fülészetre, 5 perc alatt kitisztítják a füledet. Valószínűleg csak zsírdugó okozza a panaszaidat. Nekem ugyanez a nagyon mélyről jövő viszketés volt, plusz be is dugult a zsírtól. Fülészeten megoldották, fülcseppet is kaptam, amit akkor kell használnom, ha nagyon viszket.

Az ujjadon mindenképpen ekcémára gyanakszom, nálam ugyanígy kezdődött, csak nekem a kisujjamon.

Ne aggódj, nincs komoly baj, csak menj el orvoshoz.

20/L

2016. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben,jövőhéten mindenképp elmegyek, remélem tényleg csak ennyi a baj:)


Jaj az nem jó:( Anyának is ekcémás a keze és nem talált rá semmi szert ami segítene.

Mi a kialakulás előtt meg lehet előzni? Bőrgyógyászhoz menjek vele?

2016. okt. 22. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, menj el bőrgyógyászhoz, ha súlyosbodik (ha nem múlik a viszketés, terjed a felülete, hólyagosodik, hámlik, vérzik). Kerüld a folyékony szappan használatát, inkább használj hagyományos szappant. A bőrgyógyász valószínűleg szteroidos krémet (pl. Advantant) fog felírni, az lehet, hogy segíteni fog, de nekem például egyáltalán nem segített. Remélem, a te helyzeted nem lesz olyan súlyos, mint az enyém volt.

A füled miatt pedog ne aggódj, gyakori problémák ezek. :)

Majd írd meg, mi lett.

1. válaszoló voltam

2016. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!