Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez baj lehet esetleg?

BlackLove kérdése:

Ez baj lehet esetleg?

Figyelt kérdés

Szóval. Kezdjük ott, hogy még 17 éves vagyok és lány.

A probléma pedig a következő:

Időnként, nem olyan gyakran de előfordul, hogy teljesen nyugalmi helyzetben (legyen ez tévézés, vagy akármi más), egyszer csak nagyon erősen és gyorsabban kezd el verni a szívem, olyan 5-6 másodpercen át. Kicsit íjesztő, és megfordult a fejemben, hogy ebből adódhat-e netán probléma most, vagy a későbbiekben?

+ Nekem a szívem kicsit alapból gyorsabban ver, mint másoké. Ez alatt azt értem, hogy ugye a normál pulzusszám az 80-100 között forog, ha jól tudom. Az enyém pedig szinte mindig olyan, hogy 115-120-125, úgy hogy nem végeztem semmi fizikailag megterhelő dolgot.



2016. okt. 28. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szívritmustavarra utal,amit a legtöbb esetben,ilyen fiatal korban az úgynevezett mitralis prolapsus okoz. El kéne menned kardiológushoz,aki kivizsgálna,mert a magas pulzuszám hosszabb távon kimeríti a szívet,korai szívelégtenséghez vezet. Lehet rá gyógyszert szedni,de előtt minden képpen meg kell találni az okát. Addig is ne igyál koffeines italokat,ne dohányozz és mindennap sétálj.
2016. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondja.

A normális nyugalmi pulzus egyébként 50-80 között van, 80-100 között már magas, 100 felett pedig tachycardiának nevezik, és egyértelműen kóros állapot. Meg kellene nézni ultrahanggal, illetve az orvos dönthet úgy, hogy rádraknak egy holtert, ami 24 órán keresztül rögzíti az EKG-dat, ezt utána kiolvassák a készülékből és kiértékelik.

2016. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Húha.

Köszönöm a válaszokat. Remélem, azért nagy baj nincs.

Nem dohányzok. Kávét néha iszok reggelente, de nem rendszeresen. A séta is megvan ugyancsak.

Mentek a zöld kezek! :)

2016. okt. 28. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangot csináltass feltétlenül!
2016. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!