Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kezeli a törvény, a...

Miért kezeli a törvény, a közvélemény így a drogokat? Szerintetek jól tájékoztatják az embereket?

Figyelt kérdés
Szerintem a többség információ amit adnak hülyeség, nem nyúlok illegális szerekhez, de így is látszik (bioszkönyv írója szerint hallucinációt okoz a THC). Szerintetek miért rossz a marihuána, a herbál, a speed, lsd, dmt, ketamin, kokain, heroin, dohány, kávé, alkohol?

2016. nov. 3. 11:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
90%

Leginkább csak a marihuánával szemben van komoly félretájékoztatás szerintem. A magyarok nagyrésze ugyan olyan kemény drognak tartja, mint pl. a kokaint. Azért a legalizálás-párti média is rosszul kommunikál, hiszen sosem ejtenek szót a negatív hatásairól.

A koffeinfüggőségről meg alig-alig hallunk valamit, pedig az sem kellemes (sajnos ez tapasztalat).

Az alkohollal meg nagyon komoly gondok vannak, elég durva, hogy 800 ezer alkoholista mellé nincsen semmiféle alkoholstratégia.

2016. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Mert (súlyosan) egészségkárosító, megváltoztatja a viselkedést, addikciót okoz?
2016. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
12.07kor kommentelő: melyikre gondolsz? a kávé nagyon egészséges lehet, de a kérdés lényege ugye az, hogy szerinted miért károsak? és szerinted eleget tudni róluk?
2016. nov. 3. 12:15
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Azt a hülyeséget kéne valahogy eloszlatni, hogy a fűtől haluzni lehet meg legalább a heroinnal van egy szinten... "Ettől okosabb lesz minden ember, nem pedig butább" mondta Sub Bass Monster, és igaza van.
2016. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

„ »Ettől okosabb lesz minden ember, nem pedig butább« mondta Sub Bass Monster, és igaza van.”


Melyik vezető, jó nevű egyetem professzoráról van szó itt?

2016. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

A dmt, ketamin, heroin durván veszélyes, a "herbál" meg lehet bármilyen szintetikus por (pl. patkányméreg kis gyógynövénybe áztatva, azaz orosz rulett. A speeed, kokain nem lenne mértékkel fogyasztva veszélyes egészséges szervezetre, de a baj hogy tiszta anyag helyett a dílerek a profitmaximálás érdekében sokkal veszélyesebb és olcsóbb szerekkel hígítják.

Marihuána is csak akkor biztonságos ha pl. hollandiai coffeeshopból saját kezűleg veszed. De ha ezzel lövöd ki magadat, még akkor is bent van a a pakliban azt hogy bár egészségedet nem károsítja különösebben, de tudatmódosult állapotban könnyebben szenvedhetsz balesetet.

2016. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Miért? Hogy kéne kezelni a drogokat?
2016. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Már miért ne lenne hallucinogén? Nyilván nincs egy szinten a kokainnal, de attól még az.

2016. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szerintem ismerni kéne ezeket a szereket, és én még tényleg nem lettem butább attól, hogy tanultam, nem értem miért van a többség fordítva ezzel.

Szerintem azt kezelik nagyon rosszul, hogy a Zácher is mint fő zászlóvivője a témának kerüli a dizájnerekről való felvilágosítást, pedig nagyon nem mindegy, zsályával felitatott hígító vagy igazi fű (amit gazdasági okokból tiltottak be, olyanokat húztak rá, hogy túladagolásban meghalt valaki mikor ahhoz 15 perc alatt kéne elszívni 8 kilót) egyszer még egy biomérnöknek tanuló ismerős (jó értem, hogy még nem az de jó kémiából és biológiából) magyarázta el, hogy a THC valójában csak lelassítja az információáramlást az agyon belül, alapból nem is garantált a jókedv. Ismerek is olyat aki nagyon rosszul lett tőle. Így nagyon egyszerű ráhúzni valakire, hogy böszme drogos ha közben azt sem tudjuk mi az. Mikor meg valaki meghal a felütött cuccoktól meg más mérgektől mert hát honnan kellett volna tudnia, hogy nem minden fehér por egyenesen Pablo Escobartól jön és az 5000szeres orgazmushoz hasonló érzések helyett csak leáll a szíve. Szerintem azzal, hogy így kerülik a téma rendberakását csak a feketepiacnak adnak egy rohadt nagy jövedelmet, a dizájnergyárosoknak nyugodt megélhetési körülményeket.

2016. nov. 3. 13:10
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Miért kezeli a törvény, a közvélemény így a drogokat? Mert azokra nem vethetnek ki jövedéki adót. Az alkohol esetenként nagyobb kárt okoz, mint pl. a fű, de a kutya se törődik vele, amíg jattolnak állambácsinak.
2016. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!