Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik velem ha 1 hétig...

Mi történik velem ha 1 hétig nem eszek semmit, csak vizet, teát vagy kávét (cukor nélkül) iszok?

Figyelt kérdés
Már volt olyan hogy 3 napig semmit sem ettem, de nem éreztem magamat rosszul.
2016. nov. 12. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azert felhivom a figyelmedet, hogy elmeletileg Bujtor Istvan is hasonloban halt meg, szoval nem tudom, hogy miert akarod, de azert kikerhetned a haziorvosod velemenyet, es segitseget is. De elmeletileg akar 2 hetet is kibirhatsz kaja nelkul.
2016. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy egy egészséges szervezet kibírja 2 hétig betegség nélkül.
2016. nov. 12. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagy bajod nem lesz,ha egyèbként egészséges a szervezeted.Fáradékonyabb leszel,lemegy pár kiló,viszont utána ha újra enni kezdesz,a szervezeted raktározni fogsz,és lehet,hogy többet hízol,mint amennyit fogytál.
2016. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt ilyenbe kezdesz, olvass utána, mit jelent a böjt, és mit célszerű a böjt alatt inni. Kávét, fekete teát szerintem nem. Víz, gyógyteák, zöldséglevek jók.

Kérdés, hogy mi a célod vele. Fogyás, a szervezeted megtisztítása, vagy csak kipróbálni, milyen?

A böjtöt általában nem úgy szokták csinálni, hogy egyik nap még eszel mindenfélét, következő nap pedig semmit. A böjt előtti 1-2 napon már csak zöldséget, gyümölcsöt szokás enni, a böjt utáni napon szintén, és utána fokozatosan visszaállni a többi ételre. Én legalábbis ilyeneket olvastam.

Ettől függetlenül én biztosan nem bírnám egy hétig, talán 1-2 napig. Szerintem egy hét sok, még gyakorlott böjtölőknek is. A testnek tápanyagokra van szüksége, máskülönben elkezdi felhasználni a tartalékait, nem csak a zsírt, hanem az izmokat is, a vitamintartalékok is gyorsan kimerülnek. Fáradt lehetsz, fejfájás, szédülés is jelentkezhet. Ha iskolába jársz vagy dolgozol, olyankor böjtölj, amikor szünet van vagy szabadságon vagy. Előfordulhat, hogy az éhezés miatt falásroham tör rád, és hirtelen túlterheled az emésztésed bármi ehetővel, amit elsőre találsz.

2016. nov. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!