Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még esélyem rá, hogy...

Van még esélyem rá, hogy nőjön a magasságom?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Januárban töltöm a 18-at. Jelen pillanatban 175 centi vagyok.

Milyen étrend kellene ahhoz,hogy a növekedésem hatásosabb legyen?

Legalább hány órát kell aludnom egy nap (hogy nőjek is?) Azt hallottam, hogy minél többet alszik valaki, annál magasabb. Ez igaz?

Kb hány éves korukig szoktak nőni a férfiak/fiúk?

Egyszóval, hogyan lehet azt elérni, hogy nagyra nőjek?



2016. nov. 17. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyújts sokat, szedj d vitamint, telen meg jol is jon tobb szempontbol is. Egyel sok zoldseget gyumolcsot, szoval ilyen egeszseges kajakat, sportolj, annyit aludj amennyit csak tudsz, a szervezeted ugyis jelzi mikor kell felkelj
2016. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 18 éves korom óta nem sokat nőttem (most 20 vagyok), talán 1-2 centit. De ez mindenkinél változó, nem tudom te esetedben hogyan zajlott a növekedés de az átlag ilyenkor már java részén túl van. Megfelelő táplálkozás és életmód mellett környezeti hatások nem igazán szokták befolyásolni a testmagasságot. Sajnos a növekedést genetikai tényezők is befolyásolják, szóval lehetséges hogy annak ellenére sem leszel már magasabb hogy minden más adott hozzá. De ne búsulj a 175 centi még bőven benne van az átlag tartományban.
2016. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is kb. ekkora vagyok, de 15 éves korom óta nem növök. Ez van. Hátha neked jön még 1-2 cm.
2016. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb. 1-(2) centi még lehet, többre nincs sok esélyed. A fiúk kb. egy centit még nőnek 18 és 20 éves koruk között. Lásd: [link]

Még ezt is érdemes elolvasnod: [link]

Egyébként úgy látom, átlagos a testmagasságod: a 18 éves fiúk fele 176 cm-nél alacsonyabb, a fele ennél magasabb.

2017. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!