Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit él át az, aki kómában van?

Mit él át az, aki kómában van?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen magán kívül van, nem érez semmit.

Engem mielőtt megműtöttek,nagyon izgultam,hogy fogok-e bármit is hallani,érezni miután elaltatnak, hiszen én éjjel bármire képes vagyok felkelni.

Ehhez képest akkor csodálkoztam a legnagyobbat,amikor felébredtem. Teljesen kiesett az a pár óra az életemből, annyira sikerült elkábítaniuk.

Szerintem a kóma is ehhez hasonló lehet.

2016. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még az éber-kómában levő se nagyon tud magáról, legalábbis később ritkán tud visszaemlékezni rá, hogy mi történt, szóval nem sokat élnek meg belőle.

Viszont az éberség mérhető dolog, tehát pl amiatt, hogy a kómában fekvő beteg ne érezzen fájdalmat, szoktak adni neki fájdalomcsillapítót és altatót is. Szenvedni biztosan nem szenvednek.

2016. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés. A kolléganőm édeasapja kómában volt. Volt egy nővér,aki türelmetlenül,gyakran durván bánt vele. Mikor az apuka felébredt és találkozott azzal a nővérrel,csak annyit mondott neki,hogy abba kéne hagyni a szakmát,mert nem neki való. Mikor rákérdeztek,azt mondta,hogy érezte és "tudta",hogy mi történik körülötte.
2016. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Aludtál már? Akkor tudod.
2016. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egy elég érdekes kérdés.
2016. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Valóba érdekes téma.
2017. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én hugom 3 éve van kómában, egy autóbaleset miatt. Az orvosok mondták, hogy semmit nem érez, nincs magánál. Az ellátása pedig gondolhatod milyen.. és, hogy ha egyszer felébred (ha felébred) neki milyen lesz. Egy idő múlva a komások nem tudnak megmozdulni, mert ugye nem mozognak, nem mozgatják a karjukat és a lábukat, csak fekszenek eszméletlenül. Ha felébredt a kómás beteg több év után, rehabilitációs kezelést kell kapjon, hogy ujra mozogni tudjon, magyarul: az egész teste (szinte) le lesz bénulva, amikor felébred (elég sok idő, mire teljesen rendbejön)
2017. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úúú, sajnálom, ami történt! Remélhetőleg megfog gyógyulni majd!
2017. jan. 8. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is ebben reménykedünk, de az orvos azt mondta, hogy 90%, hogy többet nem fog magához térni, mert a fején ért sérülés elég mély, és rossz helyen is van.. pedig még csak most lesz 18 éves
2017. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
9-es, na azóta mi történt? Felébredt?
2021. febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!