Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy herpeszesen adtam...

Lehet, hogy herpeszesen adtam vért? Származhat ebből bajom?

Figyelt kérdés

A dokival történ beszélgetéskör azt mondtam hogy ilyen bőr alatti gyulladás volt ez (mert már szinte teljesen meggyógyult). De nem tudom hogy herpesz volt-e. Herpeszkenőccsel kentem, de lényegébe minden számon lévő sebet azzal szoktam.

Sokkal gyorsabban elmúlt mint egy herpesz, alig 4 nap volt, míg máskor ha herpeszes vagyok és így kenem ugyanezzel a krémemmel van hogy 2 hétig is elhúzódik.

Származhat ebből bármi bajom? Mármint hogy megkeresnek, hogy ekkor meg akkor adtál vért miközben (nem tudtam magamról)herpesz volt a szervezetedben?

Gondolom felhasználás előtt vagy mielőtt a vérbankba kerül csak megvizsgálják minden ilyenre, aztán legfeljebb megsemmisítik ha nem jó a vérem.

Szeretnék a jövőben is vért adni, most voltam legelső alkalommal, szeretnék segíteni másokon, de lehet most eltiltanak tőle, ha tényleg herpeszem volt?



2016. dec. 9. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A herpeszt nem vizsgálják a vérben, nincs értelme,mert nem szokott átadódni transzfúzióval, ha nem vagy beteg.

Ha az orvos látta a herpeszt a szádon, el tudta dönteni, hogy azzal adhatsz-e vért.

Ha nincs éppen herpesz a szádon, nyugodtan adjál vért!

2017. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!