Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha évek óta nincs TB-m, akkor...

Ha évek óta nincs TB-m, akkor mi a teendő, hogyan kezdjem el intézni?

Figyelt kérdés
Az évek óta azt jelenti, hogy kb. 6 éve. Mire számíthatok? Büntetés, TB havi összege, stb. érdekelne.
2016. dec. 11. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Arra számíthatsz, hogy 6 évre visszamenőleg és amellett az aktuális havi díjat is ki kell fizetned.
2016. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy 7.000 Ft körül van a havi összege. Szóval egyszerűbb lett volna rendesen fizetni...
2016. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sehogy sem kerülhető el, hogy visszamenőleg ki kelljen fizetni?
2016. dec. 11. 10:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Nme lehet elkerülni,de részletfizetést lehet kérni. Minél előbb intézd el,mert csak halmozódik a díj. El kell menni a helyi adóhivatalba és ott jelezni,hogy szeretnéd a biztosítást fizetni.
2016. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Feltételezem nincs semmiféle enyhítő körülmény, vagy ilyesmi. Mindenképpen bevasalják az elmúlt 6 év tartozását. Az sem számít, hogy az elmúlt években soha nem jártam orvosnál.

Jövő héten viszont fogorvos magánrendelésre kell mennem. Ő látni fogja, hogy nem érvényes a TB-m? Ha igen, akkor jelenti valahol, vagy csak nekem jelzi?

2016. dec. 11. 12:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Miféle enyhítő körülmény? Fizetni kellett volna. Te meg nem fizetted. És az, hogy az idő alatt nem voltál orvosnál, az senkit nem érdekel, mert bármikor szükséged lehet egy műtétre, ami meg jóval többe kerülne, mint amennyi TB ellátást fizettél volna. És bármikor szükséged lehetett volna ez idő alatt orvosi ellátásra, csak szerencséd volt és nem volt rá szükséged, de lehetett volna. És ez a lényeg.

De amúgy a magánorvosnál meg pont az a lényeg, hogy kifizeted azt, amiért ellátnak. Vagyis nem a TB terhére megy. Ergo mindegy, hogy fizeted-e a TB-t vagy sem.

2016. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Miféle enyhítő körülmény? Hát pl. szar anyagi helyzet, munkanélküliség stb..

Ja, azt tudom, hogy magánorvosnál éppen ez a lényeg, de hallottam olyanról, hogy a tb kártyát a magánorvos is kéri, és attól, hogy fizetek neki, még le kell jelentenie, hogy ott jártam.

2016. dec. 11. 13:04
 8/16 anonim ***** válasza:

"Miféle enyhítő körülmény? Hát pl. szar anyagi helyzet, munkanélküliség stb.. "

És ha netán műtétre lett volna szükséged, akkor mi a fenéből fizettél volna ki több százezer forintos műtéti díjat? Pont ez a lényege a Tb-nek, hogy töredéket fizetsz, cserébe ellátnak. Jelenleg olyan 7.000 Ft körül van a havi Tb járadék összege, ha magad után fizeted.

És ha meg munkanélküli vagy és a családban nem lett volna olyan a jövedelem, akkor szépen elintézed volna, hogy szociális alapon kaphasd. Régen ezt a lakóhelyed szerinti Polgármesteri Hivatalban kellett, ma meg már a Járási Hivatalnál. És akkor nem lenne 6 éve fennálló TB tartozásod.

Tehát nincs semmilyen enyhítő körülmény, hogy 6 év alatt nem voltál képes utána járni a dolgoknak!

2016. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként 81%-os válaszoló, neked van valami bajod? Csak mert épp olyan "hangnemben" írsz, mintha neked tartoznék 6 éve...
2016. dec. 11. 13:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Semmi bajom nincs, köszi.

Csak magam is voltam hasonló helyzetben, konkrétan nem volt munkahelyem, rosszul is álltunk anyagilag, ezért hogy legyen ellátásom, intéztem a dolgokat. És nem akartam semmi alól mentesülni.

Míg te szeretnél.

Aztán pedig szerencsére lett munkahelyem, van is, így már nem voltam rászorult.

És tudod ahányszor orvoshoz kerültem, műtöttek is többször, csak örülhetek, hogy mindig volt ellátásom és nem vártam otthon csodára 6 évig.

Amúgy leírtam, hogy sajnos most 6 évet kell kifizetned, illetve az aktuális havi díjakat is.

2016. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!