Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetseges, hogy ejszaka...

Lehetseges, hogy ejszaka attol ebredek meg, mert fázom?

Figyelt kérdés

Este meg jo meleg van, aztan ahogy hul a kalyha ugy hul a haz is hajnal/reggelre.

Nagyon sokszor felebredek, de csak annyi, hogy magamhoz terek feleszmelek megfordulok es visszaalszom. Erzem azt is, hogy huvos van. Nem mondhatnam, hogy szet fagyok, de erzem a huvost.

Na mar most, a masfel eves kislanyom is emiatt kelt fel rendszeresen, aztan mire rajottem, hogy fazik, azota halozsakban altatom es alszik mint a bunda. Emiatt gondoltam, hogy egy felnott is regalhat igy a huvos szobara?

Hozzateszem a nappali 25 fokhoz vagyunk szokva, fafutes.


2016. dec. 20. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon kihűl a lakás, meg kell keresni az okát. Esetleg a nyílászárók és redőnytokok nem szigetelnek rendesen. A padlás felé is elmehet a meleg a mennyezeten keresztül. A kályhát ha este nem zárod le, reggelre a kémény kihúzza a meleget.Sokat tudsz takarékoskodni a tüzelővel, ha ezekre odafigyelsz. A fázás az egy érzet, és mint ilyen az alvást is zavarhatja. Aki sokat fázik, annak nem jó a vérkeringése.
2016. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a 25 fok az nagyon sok. Elég lenne 22-23 fok a lakásban. Inkább aludnátok hűvösben, az sokkal egészségesebb lenne, esetleg egy plusz pokróccal a takarón, mint hogy melegben.
2016. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyunk egyformák, mi emberek. Én akkor ébredek fel éjjel, ha 18 foknál melegebb van. Ilyenkor kinyitom az ablakot, hogy jó friss levegő jöjjön be. Napközben 21-22 fok van a lakásban, nekem bőven elég.
2016. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Aki sokat fázik, annak nem jó a vérkeringése."


Vagy csak nem jó a fűtése :D

2016. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Az eszkimók soha nem raktak tüzet a gúnyhólyukban, mégsem fáztak meg! Az északi németek is 8-10 fokos vízben fürdenek.

Nem a fűtésen múlik, hanem a vérkeringésen!

2016. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem azert futok 25 fokra mert annyira imadom. Hanem mert kis garzonom van ahol 8 kw-os kalyha van beuzemelve ami ontja magabol a forrosagot. Minden le van szigetelve de ha 12-14 oran at nincs begyujtva a lezarad utan akkor nyilvan kihul a lakas. Sztem agyon szigetelt haz is lehul ennyi ido alatt.

Kinek mi.

Amikor lakasban laktunk es kemeny fizetos volt a gaz, akkor 20 fok volt nappal es 17 ejszaka.

Amiota kalyha van azota nem tudom beallitani a termosztatot 20.5 fokra..

2016. dec. 20. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyik szavaddal: 25 fokhoz vagyunk szokva, a másikkal meg: nem azért mert imádom!

Nem kéne ennyire kapkodnod! Lazíts egy kicsit, és gondolkodj. A betonfalak hidegek! Ezt csak külső szigeteléssel lehet korrigálni. Öregapám, ősszel, kukoricaszárt támogatott az istálló északi falához, hogy ezzel is fékezze a szelet.

2016. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az eszkimóknak jó takarójuk volt, a németek meg csak pár percet fürdenek olyan vízben... a fázás nem a vérkeringésen múlik, hanem a hidegen...

Lehet akármilyen jó vérkeringésed, ha takaró nélkül befekszel aludni rendszeresen egy 10 fokos szobába, jó eséllyel leépülsz és meghalsz...

Akkor nem fázol, ha meleget tudsz csinálni, hogy ezt egy jó takaróval éred el, vagy egy kályhával, az már mellékes... de a mondatod, amit leírtál az nettó baromság úgy ahogy megfogalmaztad... pusztán erre világítottam rá...

2016. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, idén már szerencsére megvan a rég áhított cserépkályhám, de tavalyig még mi is sima kályhával fűtöttünk... én beszereztem mellé egy villany olajradiátort ami termosztátos... az be volt állítva, hogy tartsa a szobában a 23fokot... így simán kényelmesen ki lehetett bírni a teleket... és soha nem volt kihűlve a lakás... persze így a villanyszámla 10.000 felett volt fűtés szezonban.
2016. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az elettani folyamatra miszerint fazom es felkelek arra senki nem adott valaszt 😁

De am igen fogok venni egy jo paplant, mert az enyem egy nyari 20 dekas kis semmitmondo paplanka.

A kieg futes is jo otlet, majd januarban veszek egy adaxot hogy temperaljon.

Amugy nemely kerdesnel azt sem ertettem mit akar kozolni a kedves valaszado, de azert koszi hogy valaszoltatok.

2016. dec. 21. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!