Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családomban rengeteg...

Ha a családomban rengeteg volt a rákos megbetegedés, mit tehetek azért, hogy nagyobb eséllyel elkerülhessem?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy anyai ágon a felmenőim között szinte mindenki rákos megbetegedésben halt meg, ami elég ijesztő, kérlek ne viccelődjetek el. Most 14 éves vagyok, és szeretnék tenni valamit azért, hogy engem elkerülhessen. Egyáltalán mennyire vagyok kitéve ennek veszélynek? Lehet, hogy ha apai ágról daganatos megbetegedésre kevésbé hajlamos géneket örököltem, az ellensúlyozza az anyai ágról örökölt rossz géneket? Vagy hogy van ez?

És milyen életmódot lenne érdemes folytatnom, ami megvalósítható egy 14 éves számára?

Van arra esély, hogy mire engem is utolérne valamiféle szörnyűség, már az orvostudomány tudja azt gyógyítani?

Köszönöm a válaszokat!


2016. dec. 24. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos,rákmegelőző étrendet folytatsz illetve az étrendedet megpróbálod azokból az ételekből összerakni amelyek kevésbé rákkeltőek vagy egyántalán olyat nem eszel amely rákkeltő lehet próbálj meg legaláb 1 évben elmenni szűrésre.Lehetséges hogy nagyban ki vagy téve annak.
2016. dec. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne dohányozz később se! Sportolj rendszeresen, és próbálj meg egészségesen étkezni. Szedjél vitaminokat, heti 3 alkalommal fogyassz egy adag brokkolit, vagy káposzta félét. Kerüld a feldolgozott ételeket, amennyire csak lehetséges. Az adalékanyagokat, tartósítószereket is mellőzd. Szedjél vörös szőlőmag őrleményt, és igyál elég folyadékot. Ezzel meg fogod tudni előzni a betegséget.
2016. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2016. dec. 24. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez hozzátenném,hogy MINDIG MENJ EL RÁKSZŰRÉSEKRE!
2016. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!