Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pilóta téma - Az elsőfokú...

Pilóta téma - Az elsőfokú orvosi alkalmassági mit ír elő? Ha a fogaim tömöttek akkor már nem felelhetek meg? Vagy hogy is van ez? Milyen volt ez a vizsgálat nektek?

Figyelt kérdés
Sajnos Crohn beteg vagyok. Négy éve diagnosztizálták. Jól tartom magam, még nem volt műtétem és gyógyszert sem szedek. Egyszer pilóta szeretnék lenni és tudom ehhez nagyon sok egészségügyi feltételnek teljesülnie kell.

2017. jan. 10. 17:26
 1/4 anonim válasza:
Hát mivel ez sajnos egy maradandó betegség ez miatt nem kaphatsz szerintem másodfokút sem. De ezt inkább egy szakorvostól kéne megkérdezned. Tömött fog az utasszállítóknál nem kizáró ok szóval nem az gátol meg. Egy ilyen vizsgálat egyébként áll egy Pszihológiai,szem,fül és Koordinációi vizsgálatból illetve vérvétel amin kimutatják ezt a betegséget és itt buknál el. Nagyon sajnálom hogy ez miatt nem lehetnél Pilóta(de hangsúlyozom ,hogy kérdezz meg egy szakorvost aki ezzel foglalkozik és ő megmondja neked, hogy lehetsz vagy nem) sok sikert!
2017. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


Nagyon hasonlo kerdese volt egy eve egyik US kerdezonek, nezd meg a valaszokat.

Az orvosi vizsgak nemzetkozi szinten egyformak az aviacios teruleten.

Remelem az angol ok

2017. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, a kérdező vagyok. Köszi a sok hasznos infót! Egyébként ezzel kapcsolatban kérdeztem már egy pilótaorvost és azt mondta kizáró ok lehet a crohn betegség de ha hosszúvtávon szteroid meg erősebb gyógyszerek nélkül fenntartható az egészséges állapot akkor meglehet felelni vele az elsőfokún.
2017. jan. 13. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:

itt is kerdezd meg:

[link]


egyebkent nemcsak a Wizzair kapitanyai a pilotak

lehetsz maganpilota is, kis egymotoros Cessnaval repulhetsz ahova akarsz, es ahhoz eleg a harmadfoku medical, annal meg nem szamit a tomes. A betegsegedre pedig lehet hogy adnak kivetelt. Ezt egy orvostol kell megkerdezni.

2017. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!