Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fenék mosás mennyire általán...

A fenék mosás mennyire általános nagydolgozás után? Mindenkitől saját maga érdekel első sorban (férfiak és nők is, ítélkezés nélkül)

Figyelt kérdés

Gyerekként emlékszem hogy kb kitöröltem 5-6-szor a fenekem és annyi volt. De valamikor kamasz koromban rászoktam arra, hogy bementem a fürdőszobába, odaültem a kád szélére és megmostam a fenekem utána. (Persze ez előtt is kitöröltem rendesen.)

FONTOS: Nem úgy, hogy belenyomtam a zuhanyrózsát vagy közvetlenül rá ment volna a vízsugár, hanem leginkább engedtem vagy mostam oda egy kis vizet a kezemmel, aztán szappannal/tusfürdővel megmostam, végül azt megint lemostam közvetett módon vízzel, aztán megtöröltem törölközővel. Végül ezután kézmosás még egyszer. Mindez az egész folyamat kb 2 perc.


Nagyon ritkán megyek WC-re NEM otthon, mert legtöbbször reggel intézem ébredés után. Ha nyilvánosan helyen nagydolgozom évente kb kevesebb mint tízszer, akkor túlélem a dolgot persze enélkül is.


Gondolom erről a mindennapokban nem sok emberrel beszéltek személyesen, szóval ezért is érdekelnek a válaszok



2017. jan. 14. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában meg szoktam. Részben azért, mert így jobban érzem magam.
2017. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmosom minden alkalommal. Valóban jobb érzés utána, ráadásul nekem volt aranyerem amit "gyűrűztek". Az orvos akkor mondta,hogy nagydolog után mossam meg ezután,mert ha ki is újul az aranyér,így kisebb az esélye annak,hogy ferőződik,begyullad.
2017. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul,de ezt már csak én gondlom nőknél a hüvelyen és a húgycsövön feljutó fertőzések esélyét is csökkenti.
2017. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában én is megszoktam,ha van rá lehetőségem. Egy időben pedig mindig nedves törlőpapírt hasznaltam nagy wc után,akkor nem mostam meg utána,hanem azzal töröltem.
2017. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez már természetes, az aranyér gyógyításának a része volt.
2017. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ki sem bírnám,ha utána nem moshatnám meg.Persze munkahelyen erre nincs mód,de én is úgy vagyok vele,hogy azt a pár alkalmat túlélem.
2017. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon mindig megmosom, szintén a kád szélére ülve. Idegen helyen nagyon ritkán tojok, igyekszek elkerülni ha mód van rá. De ha mégis kell, akkor helyzettől függ, hogy meg tudom e mosni valamilyen szinten. Pl munkahelyen annyi lehetőségem van, hogy megvizezett wc papírokkal is kitörlöm párszor, ez több a semminél, de nem az igazi azért.
2017. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokaig fajt az aranyerem es mindig kidorzsolte a papir veresre ha toroltem. igy en is raszoktam a mosasra. 20/F
2017. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindig is mostam, mióta eszemet tudom. Nálunk a WC a fürdőszobában van, a zuhanyt a jobb kezemben tartva odatartom a fenekem fölé hátulról a WC kagylón ülve, kis folyékony szappan bal kezemre, aztán azzal tisztára mosom. Nem full erősen megy a zuhany, csak csordogál hátulról. Lehetne kézi bidézuhanyt beszerelni, de nálunk a zuhanyfej ott van egy karnyújtasnyira így azt használom.

Szárítkozás kis törölközővel. Nem lesz kakis a törölköző, a fenekem akkor már olyan tiszta, mintha frissen zuhanyoztam volna.

Aztán alapos szappanos kézmosás.


Ha nem otthon jön rám a szükség, akkor előbb papírral törlöm amennyire tudom majd a félliteres ivóvizes palackommal hátulról lassan öntöm a vizet és úgy mosom tisztára bal kézzel. Fél liter elég szokott lenni, de a csapnál újra tudom tölteni, ha mégse. Aztán papírral szárítkozás, majd alapos kézmosás.


Pisilés után a csapnál elmosom a cerkát is, folyó víz alatt 5 másodperc, kézmosással együtt.

2022. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!