Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez az érzés a...

Mitől lehet ez az érzés a torkomban?

Figyelt kérdés

Pár napja feltűnt, hogy néha (nem folyamatosan, de akkor hosszabb ideig) nyeléskor olyan érzés van a torkomban, mintha egy kis darab étel beszorult volna oda. Tudok tőle rendesen nyelni, a légvételben sem akadályoz, csak nyeléskor ott van az a "nyomó" érzés. Nem köhögök, nem vagyok berekedve, a nyirokcsomóim tapintásra nincsenek megnagyobbodva. Viszont korábban sokat jött a savam, amire az elmúlt napokban már el is kezdtem gyógyszert szedni (kb 6 napja, Pantoprazol 40 mg). Emellett egy-két hete (a gyógyszer szedése és a "falat-érzet" kezdete előtt) néha, evés vagy ivás után is rossz, kicsit kesernyés, "büdös" ízt érzek a számban (mielőtt ez megjelent, 5 napos antibiotikum-kúrán voltam hólyaghurut miatt). Ezek összefügghetnek? Mi lehet az oka? A sok stressz (vizsgaidőszak) befolyásolhatja? Esetleg ilyen pánik-szerű tünet lenne csak?


Köszönöm a segítséget!

20/L



2017. jan. 19. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Refluxtól van ilyen érzés.
2017. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen,refluxtól lehet ilyen érzés,de lehet hogy garatgyulladás.A manduláid megvannak?El kellene menned gégészetre,kéne egy alapos torokvizsgálat.Csinálj képet a torkodról,szeretném látni,mert nekem is vannak hasonló gondok a torkomban.Én is mutatok képet,ha érdekel.
2017. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!