Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha véradás után valami "gubanc...

Ha véradás után valami "gubancot" találnak, mennyi idő múlva kapok erről értesítést?

Figyelt kérdés
Ha egy hétig vagy két hétig nem kapok levelet vagy hívást, hogy konzultáljak az orvosommal, akkor már biztosra vehetem, hogy semmi bajt nem találtak?

2017. jan. 19. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ne használd HIV vagy HCV fertőzés szűrésére a véradást, erre vannak anonim szűrőállomások.


Egyébként ha valakinek a vérmintája reaktív, akkor azt a vért többször újravizsgálják, és ez hetekbe telik, tehát a labor gyorsaságától függően később is értesíthetnek, ha van valami.

2017. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szűrésre akarom használni... Nem kell egyből a torkomnak esni. Azt szeretném, hogy akinek szüksége van a véremre, megkapja. De ettől függetlenül úgy gondolom lehetek kíváncsi arra, hogyha esetlegesen van valami betegségem, akkor azt mikor tudom meg.
2017. jan. 19. 20:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Viszont a válasz első részétől eltekintve köszönöm a választ!
2017. jan. 19. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Figy, azért írtam, mert heti három ilyen kérdés van, és a végső kérdés a "lehetek-e HIV-es?". A nagyon súlyos vérkép eltéréseket illetve egy-két fertőző megbetegedést szűrnek, mást nem, tehát orvosi szempontból haszna minimális. A véradás pedig jó dolog, hajrá :)
2017. jan. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!