Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valóságalapja annak, hogy...

Van valóságalapja annak, hogy a jobb anyagi helyzetűek magasabbra nőnek, mint a kevésbé módosabbak, vagy ez csak egy tévhit?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy 2015-ös Life-os cikket, amiben ez állt:

"Az 1780-as években egy átlagos 14 éves munkásgyerek magassága 130 cm volt. A felsőbb rétegek gyermekei sokkal magasabbra nőttek ennél: 155 cm-re. Manapság viszont, hogy az egészségügyi ellátás, a táplálkozás, a higiénia és az oktatás univerzálissá vált, a gazdagabbak ugyan még mindig magasabbra nőnek, de kisebb lett a különbség, mindössze 6 cm."


Akkor én és a családom miért vagyunk ennyire alacsonyak?

Anyám színtiszta nemesi családból, apám jómódú délnémet családból származik, most sem vagyunk szegények, a férfiak mégsem nőttek 178 centinél magasabbra, a nők pedig kifejezetten alacsonyak, átlagban kb. 160 centisek.

Én viszont még ennél is jobban kilógok a sorból, épp hogy megütöm a 150 centit, pedig egészséges vagyok, soha nem éheztem, viszont nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszek.

Viszont rengeteg kifejezetten gyenge életszínvonalú lány osztálytársam is több 175 centinél.

Akkor miben gyökerezhet,hogy alacsonyak vagyunk?



2017. jan. 20. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az 1700-as években még nem volt olyan, hogy tudatos vagy egészséges táplálkozás. A gazdagok ették a finom kajákat, a szegények meg sokszor majdnem éhen haltak. Olyan minőségű és mennyiségű ételt ettek, ami nem volt tápláló, a gyerekek nem tudtak tőle normálisan fejlődni. A mai világban, mint ahogy a cikk is írja, már csökkentek ezek a különbségek, akinek kevés pénze van, az is

tud venni valami olcsó kaját. A szegényebb életmód gyakran jár együtt olyan devianciákkal, ami ellentétes az egészséges életmóddal, számos olyan környezeti hatás érheti a szegényebb sorban élő gyerekeket, amitől nem tudnak úgy fejlődni, pl. az anyjának nincs pénze arra, hogy vitaminokat, egészséges ételeket egyen a terhesség alatt ,de szerencsére bagóra mindig telik...stb. Mindenkinek van egy adottsága, genetikája, nyilván nem csak a magasakból lett nemes. Az én családom is nemesi származású, mégis mindenki elég alacsony. Viszont ha ugyanaz az ember, aki gazdagon megnőtt mondjuk 160 centire, akkor az lehet hogy csóróként, elégtelenül táplálkozva esetleg csak 155 cm-re nőtt volna meg.

2017. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez trend, ettől függetlenül egyéni különbségek voltak, lesznek. Elsősorban a genetikai adottságok határozzák meg a testmagasságot.

A jólét fokán kívül kívül különbség van egyes rasszok, sőt népek között is.

Mindenképpen tény a testméret növekedése: nézz meg múzeumban mondjuk a 48-as szabadságharc korából származó katonai ruhákat: szinte kamaszruháknak tűnnek, ma egy átlag felnőtt sokkal testesebb, vállasabb, magasabb, pedig az akkori katonákhoz képest elpuhult, tunya életet élünk.

Nekem Nagycenken tűnt fel: reformkori csembaló, zongora elé nem tudnék beülni, egyszerűen hosszabb az alsó lábszáram, mint ami ezek alatt elfér, de az íróasztalok is túl alacsonynak tűntek.

És még kétszáz év sem telt ez azóta!

2017. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

megszívtad az életet, ennyi. Ezért kell neked 190 cm-es férfit választanod ! ha nem akarsz ki.aszni a fiaddal...

legaláb besélye legyen


170 cm magas /F

2017. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:

A magasság, testalkat elsősorban genetikailag meghatározott, a körülmények (táplálkozás, stb.) csak azt tudják befolyásolni, hogy mennyire teljesedik ki ez a hajlam.


Pl. ha van 2 gyerek, mindkettő genetikailag magasra van konvertálva de az egyik jó körülmények között él, a másik szegény, akkor a jó táplálkozás, több sportlehetőség stb. miatt a gazdag gyerek minden bizonnyal el is éri a belekódolt magasságot, míg a szegényebb lehet hogy megáll egy átlagmagasságnál.

Ugyanez ha valaki genetikailag alacsonyra van tervezve: hiába eszi a legjobb kajákat, eléri a kódolt magasságot aztán kész. De a szegényebb gyerek lehet hogy ezt a kódolt alacsonyabb méretet sem éri el ha nem jut hozzá a megfelelő vitaminokhoz, táplálékhoz.

2017. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, csak éppen fordítva. A magasabb emberek könnyebben kapnak vezető beosztású állást, ezért jobban keresnek. A gyerekeik meg ugye a génjeiket öröklik.
2017. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]



(A hazipatika.com nem kamuoldal, mint a tudnodkell meg ezek)

2017. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!