Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás"zavar" tanácsok?

Alvás"zavar" tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal 1 éve költöztünk össze. Nagy volt a boldogság, végre egymás mellett alhatunk stb.

Idővel ez kezdett egyre problémásabb lenni..számomra..

Nagyon "rosszul" alszik.

Az hagyján, hogy állandóan beszél, ezt meg is lehet szokni, meg észre se venné az ember, HA nyugodtan tudna aludni. De nem tudok..

A jelenlegi állapot:

1 körül tértünk nyugovóra, most nem is stresszeltem rá az éjszakára, nagyon fáradt voltam/vagyok. El is aludtam (előtte 3szor kellett arrébb tennem a kezét, hgogy véletlen fordulás közben nehogy kiverje a szemem...) első nekifutásra arra keltem, hogy az oldalamba ver egyet..Arrébb helyezkedtem, alvásra hangoltam magam, fél álomban lehettem (azt "láttam", hogy egy tál homokot emelek a fejemhez és azt szagolgatva jut be/szívom fel a homokot az orromba, ez valszeg azért volt mert:) mikor a párnájával szépen megágyazott az arcomon, majd ráfeküdt...Arrébb tettem, megint elaludtam, majd most meg szó szerint rám dobta magát....Most a földre letett matracon fekszem, egy ideje úgy alszunk, hogy aki korábban kel, az megy le a matracra aludni.....Csak nem hiszem, hogy ez normális egy 23és egy 24éves ember kapcsolatàban...A legrosszabb az egészben, hogy szinte minden 2. nap vita téma ez az alvósdi. A párom folyamatosan vergődik, hogy jaj aludjunk együtt, miért nem alszunk együtt, befekszik az ágy végébe stb. De minden egyes alkalommal az ágy egyik végéből a másikban köt ki. MINDIG! Én meg így nem tudom magam kipihenni. Ő igen.

Keltem már homlok "kokira" (könyökével belevert egyet), orrbavágásra, sőt volt hogy belém karmolt, a lábával folyamatosan rúgdos engem, rámdobálja azt is, úgy kell mindig arrébb tenni azt is, van, hogy elteszem és autimatikusan visszadobja rám, ezt van hogy eljátsszuk 5* 6*. Volt már olyan is, hogy majdnem teljesen felült és úgy dobta vissza magát az ágyba. Szerencsére ez még csak egyszer fordult elő, rohadt ijesztő volt abban a helyzetben.

Tegnap előtt pl. arra riadtam fel, hogy hátulról izomból magához húzott és szorított. Nem, nem finoman/lágyan...

"Találtam" már rá úgy az ágyban reggel (nem itthon aludtam), hogy szó szerint meg volt fordulva az ágyban és az alvós boxere is lekerült róla valamilyen úton-módon. (Ezen máig tudunk derülni jókat.)

Kérdésem az lenne, hogy lehet ezt a problémát valahogy orvosolni anélkül, hogy elkezdenénk már huszas éveinkben, az együtt élésünk elején külön csicsikálni? Ja és ezen "balhézni"? Mert igen, mikor az ember 3 nspja nem aludt egy jót, a párja meg 8-10 órákat alszik és beszól, hogy pedig ő semmit se csinál, nem ért miért nem lehet minden este együtt aludni, egy kicsit elszakad a cérna..egy aprónyit. És igen most is rohadt ideges vagyok, de majd elmúlik és kezdődik minden előről...


2017. jan. 21. 03:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez valamiféle szokatlan alvástevékenységre utal, szerintem.

Szerintem ki kellene vizsgáltatni.

[link]

Nézz körül itt, milyen központok vannak hozzád közel. Szerintem a tb-támogatott központokba várakozási idő van.

Ha ez az oldal nem segít, háziorvost kérdezd meg.

Alvásközpontokban tudnak olyan vizsgálatot csinálni, hogy tetőtől-talpig elektródákat tesznek a testre, az alvás közbeni tevékenységet-aktivitást és mindent figyelnek...

Egy éjszakára be kell feküdni.

2017. jan. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napközben valamiféle stresszes munkát végez, vagy van valami, amitől nem tud megszabadulni? Valami probléma?

Autogén tréning megtanulása, vagy egyéb relaxációs módszerek (mint pl. a mindfullness technika) is segíthet enyhébb esetekben.


Előző voltam.

2017. jan. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha nem egy ágyban aludnátok? Tudom, hogy írtad, hogy azt nem akarod, de arra gondolok, hogy két külön ágyon alszotok csak mondjuk van köztetek fél-egy méter távolság. Gondolom így úgyse összebújva alszotok, szóval nem lenne probléma a külön ágy. Elalvás előtt összebújtok kicsit, aztán amikor elálmosodtak mentek az ágyba. Ha átakarna menni a te ágyadra álmában, akkor leesne az ágyról. Sajnos vannak ilyen problémák az alvással... én csak otthon tudok a barátomnal jól aludni, pedig én rossz alvó vagyok. Most épp a barátomnál aludtunk, hát már hat óta fent vagyok... ilyenkor ő is rosszul alszik, mert minden forgolódásomra felébred :(
2017. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Az a probléma, hogy nem menne bele az alvászavar kivizsgálásba (befekvésbe).

A legnagyobb baj az, hogy el sem jut az agyáig, hogy igen, ez komoly probléma.

Röhög rajta és továbblép.

Ma reggel is lazán odavágta, hogy "problémás voltam este?!".....Én meg ne fulljak meg a méregtől...

Hát a tegnapi/mai után egy (jó hosszú) ideig biztos marad ez a matracozás, úgy gondoltam úgy a fair, ha ma este ő megy le.

Nem tudom hosszabb távon ez hogyan is lesz működőképes, mármint a kapcsolatunk, de úgy be tud rágatni.

Mérgemben már az is megfordult a fejemben, higy vmi gyógynövényes nyugtatót adok neki. (Persze erre se lenne hajlandó magától.)

2017. jan. 22. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem látja be, akkor nehéz a helyzet és csak a külön alvás marad, úgy tűnik :-(

Ha ilyen makacs és napközben nem fáradt-kimerült ezektől a fura alvástevékenységektől - melyek szerintem a mély alvás fázist is megzavarják - akkor a különalváson kívül nem tudom mit lehetne tenni. :-(

2017. jan. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!