Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a munkavédelmi...

Mit tegyek, ha a munkavédelmi cipőt nem tudom elviselni a lábamon?

Figyelt kérdés

Kényelmetlen ócska cipőt akarnak a munkahelyemen rákényszeríteni "kötelező viselni" meghatározással.

Sajnos nem tudom hordani a cipőt mert nagyon nyomja a lábam a bokámnál nem megfelelően tartja a sarkam és a talpa is nagyon kemény és kidolgozatlan szóval semmilyen pozitívum sincs a cipőben. Mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ezt megértsék? Illetve e-miatt engem kirúghatnak?



#cipő #kényelmetlenség #munkavédelmi cipő #rossz felszerelés #kényelmetlen munkavédelmi cipő
2017. ápr. 3. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok munkakörben kötelező viselni a védőruházatot. Ha az a cipő kényelmetlen, vehetsz magadnak ( ugyan olyan kritériumoknak megfelelő ) lábbelit..
2017. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérj 2 számmal nagyobbat, aztán talpbetét, szivacsok
2017. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ismerős a szituáció. Nekem is munkavédelmiben kell dolgoznom, álló munkát végzek. Az első két hétben majdnrm meghaltam abban a cipőben amit adtak, ami elég érdekes ugyanis más nem panaszkodott, hogy fáj a lába. Én lúdtalpas vagyok, emiatt volt kényelmetlen. Orvosi papír felmutatásával saját költségre vennem kellett egy cipőt, amit aztán a cég kifizetett. Ha nálad nincs ilyen lehetőség, akkor inkább vegyél újat, nem kell a legdrágábbat, pár ezer forintos cipő is lehet kényelmes. Ha hosszú távon tervezel ott dolgozni, hidd el megéri. Inkább, mint hogy a lábad bánja és később problémád legyen belőle. Ha megtagadod a viselését, akkor viszont igen, előbb-utóbb a figyelmeztetések után megválnak tőled. Azért köteleznek a munkavédelmi cipör viselésére, mert ne adj isten egy esetleges balesetnél az első amit néznek, hogy milyen cipőben dolgoztál, és ha maradandó sérülés ér, munkavédelmi cipő nélkül, elég komoly büntetésre számíthatsz te is és a munkaadód is.
2018. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!