Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azzal fordulnék ide hogy mind...

Azzal fordulnék ide hogy mind a két térdhajlatban dutzzanat, púp van, miért?

Figyelt kérdés
Igazábol már évek óta...nem fáj nem okoz kellemetlenséget csak a látvány néha idegesítő...
2017. jún. 25. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ártalmatlan duzzanat, ödéma. Ettől még vigyázni kell, nehogy megüsd, bár a hajlat egész jól védi. Ha sportolsz, mindenesetre kösd be.


Évek alatt elmúlik, felszívódik. Van, hogy 8-10 év kell neki.


Tudtommal akkor alakul ki, ha kellő mechanikus ütés érte a térdet.


Elfelejtettem a duzzanat elnevezését. Nekem is volt. X év után volt-nincs, felszívódott. Nincs miért aggódni.


Mindenesetre házidokinak megmutathatod, elmondja az elnevezését, és utána is tudsz olvasni ezt követően.

2017. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hátul? Baker-ciszta.
2017. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Igen, kettes, köszi, ezen gondolkodtam tegnap, hogy mi a neve... Most hogy mondod: Baker-ciszta.


Tényleg nincs miért aggódni.

Nekem évekig meg volt egyik térdhajlatban, aztán egyik napról a másikra felszívódott, de különös mód pár hónap múltán visszatért, de már csak újabb pá hónapra, majd évekre végleg eltűnt.


Egyébként különös számomra, hogy mindkét térdhajlatodban, bár oka lehet, ha egyszerre sérült mindkét térded, pl egy esésnél.

2017. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem..19F vagyok igazából nem aggódok nem gátol semmibe se csak néha az a látvány...már általános iskolás koromba kiszúrtam ezt csak mondom megkérdezem :)
2017. jún. 26. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha teljesen hátra tudod hajlítani az alsó lábszárad (pl guggolás) és nem feszít semmi, akkor nem is biztos, hogy ciszta. Képed van róla?

Nekem is volt, érdekes módon egymás után, kb 1 hónap után tűnt el, de még egy hónapig feszítettek a térd körüli izmok. Sőt mi több, az egyik megrepedt és bevizesedett 2-3 hétig az alsó lábszáram.

2017. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sportolok..kondi eddig nem volt még probléma guggolásnál :) kép nincs :/
2017. jún. 28. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!