Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a cukorbetegség tünetei?

Mik a cukorbetegség tünetei?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hitelen fogyás,akár 10 kg,szomjazás,gyakori vizeletürítés,aceton szagú lehelet.Ilyenkor a vérc. már 15 felett van.
2008. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Google jóbarátod. ---> [link]
2008. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már 9 éve vagyok cukorbeteg, lassan már az összes szövődményét ismerem, szenvedem, s most hallom a tévében, hogy a pikkelysömör is a cukorbetegség "hozadéka". Mindig tanul a cukorbeteg! Ja, és még az agysorvadás is.
2008. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2008. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fenti tünetek, amelyeket leírtatok, helytállóak, de elsősorban 1-es típusú cukorbetegekre igaz.

A 2-es típusú cukorbetegeknél vagy sokáig nincsenek tünetek, vagy nem annyira észrevehetőek. Ott sokszor olyan esetben veszik észre a cukorbetegséget, amikor a diabétesznek köszönhetően kialakult valamilyen szövődmény, és a szövődmény buktatja le tkp. a cukorbetegséget.

Ha például valaki túlsúlyos, érdemes elmennie megnézetni a vércukrát. Hasonló lehet gyógyulni nem akaró bőrbetegségek, sebek (pl. lábon, hajlatokban). Sok nőnél probléma a fokozott higiénia ellenére is gyógyulni nem akaró gombás fertőzés a szeméremtájékon.

Figyelmeztető jel lehet a szomjúság mellett a farkaséhség is, főleg éhomra.

Egyfajta figyelmeztető jel lehet, ha vannak cukorbeteg felmenők, de nem feltétlenül.

Ha valaki (erősen) elhízott, nem mozog, érdemes kivizsgáltatnia magát.

2009. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat,eszik,iszik,acetonszagú lehelet,édes szagú vizelet,megnövekedett étvágy,de közben fogyás,állandó étvágy!

Kisfiam sajnos 9 hónapja cukros!

Ilyet még nem hallottam,hogy a pikkelysömör ez miatt alakulhat ki! Elég érdekes!

Férjemnek az van régóta,de nem cukros! Én úgy tudom idegi alapon is kijöhet!

2009. szept. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Több cikk szól a cukorbetegségről...

[link]


Néhányak, amiket most leltem és édekes lehet:


-- Inzulin előállítása az emberi bőrből

[link]


-- A kávé rosszabbá teheti a cukorbetegséget

[link]

2010. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
az lehetseges, hogy ugy vagyok cukorbeteg, hogy szinte egyaltalan vagyis nagyon keves edes dolgot eszek?
2010. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, igen, lehetsz, ugyanis a cukorbetegség NEM az édességfogyasztástól alakul ki.

én pl. sosem voltam édesszájú, mégis cukorbeteg lettem...

2010. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
A most este derült, ki hogy a férjem(30 éves) 1.tipusű cukorbeteg lett. Jelenleg is kórházban ápolják, még egy hétig. A megengedett 5-os szint helyett 35-ös volt a vércukor szintje. Tünetei: hirtelen fogyás, napi szinten 6-7 liter folyadék, és 4 napja homályos látás, ha az utolsó tünet nem jelentkezett volna , akkor orvoshoz sem ment volna. De megtette, mert rábeszéltem, és túlélte. Tehát, ha bármelyik jellemző tünettel találkoznál, vagy kételyed van bármivel, azonnal orvos!Üdv egy kétségbe eset feleség.
2010. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!