Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon sok a savam és nem...

Nagyon sok a savam és nem csillapodik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam orvosnál hogy elég sok a savam és semmi étvágyam:( Kaptam rá gyógyszert (Omeprazol teva) ajánlotta az orvosom hogy csináljunk egy teljes labort (vérvétel,vizelet,széklet) na azóta ugy félek nagyon ideges vagyok hogy majd mi lesz az eredmény :( Szerintem mar ezért sem csillapodik a gyomorsavam. Mit ajánlotok? Mostanában sokat idegeskedtem. Esetleg valami egyhe nyugtató?

Köszönöm előre!

23/L


2017. nov. 30. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt, hogy "hogy elég sok a savam" ki állapította meg és miből ?
2017. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az idegeskedést semmiképp sem ajánlom mert attól csak még rosszabb lesz minden. Egyébként felesleges is mert olyan fiatal vagy, hogy minden eredményed rendben lesz. A sok gyomorsav az idegességtől is lehet. Kerüld a cukros fűszeres ételeket, a patadicsomszószt és ecetes meg savanyú kajákat. Kerüld a szénsavat az alkoholt és a kávét meg a csokit. Próbálj zöldségféléket enni, pirítóst, a köles kifejezetten lúgosító etel, fött krumpli, rízs, sovány.húsok halak tektermékek. És ami nagyon jó lenne neked az a fehérakác tea. Jobb mint a gyógyszer. Nyugtatja a gyomrot és csökkenti a savat. Az íze sem rossz. Reggel este 1 csészével ízesítés nélkül. Próbáld ki mielőtt elkezded a gyógyszert hátja megoldja a gondod. Ennek nincs mellékhatása a gyógyszernek van. Esetleg salvus víz minden gyógysuertárban kapható de pocsék az íze.
2017. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma kezdtem el inni a Salvus vizet. Enni nem nagyon tudok mert nincs étvágyam :( amint a labor eredményre gondolok görcsbe ra dűlők és mar remegek olyan ideges vagyok.
2017. nov. 30. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, velem is ez volt, rengeteg sav, étvágytalanság, hányinger, gyomorszájamnál is fájt, de a vérképem teljesen jó volt. Refluxra kapott gyógyszer pár hónap alatt segített. Diétázz, ne egyél zsíros fűszeres ételeket, paradicsomot, édességet, kávét, szénsavas italokat.
2017. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs mitől rettegned. Rendben lesz minden. Majdnem minden szorongó ember ezzel küzd. De ha nem eszel semmit attól csak rosszabb lesz. Próbálkozz valami kímélő étellel. Pirítós, főtt rízs...stb.Semmi olyan tüneted nincs ami komoly betegségre utalna. Nyugi.
2017. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon félek :( mar remegek :( a gyomrom nem akar megnyugodni :( semmi étvágyam. Mar komolyan attól félek hogy rákos vagyok :(
2017. dec. 1. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!