Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel gyúrhatok?

Gerincferdüléssel gyúrhatok?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van,nagyon fáj a hátam és a derekam érdekelne hogy gyurhatok e és nem e lessz több bajom tőle??

Emellett mien sportokat szabad csinálnom?


2010. jún. 2. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Úszás

Úgyis itt a nyár hamarosan

Az jót tesz

2010. jún. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekem is van, és simán gyúrtam. a lényeg hogy ami gerincre káros lehet, olyat ne csinálj (pl.: guggolás). a többi csak segít, mert a gyakorlatok végzése közben is figyelsz az egyenes tartásra. ha bizonytalan vagy, egy edzőt esetleg érdemes lehet fogadni 1-2 órára, aki megmondja mire vigyázz, és mit ne csinálj
2010. jún. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az első válaszolónak azért raktam ide mert ha orvosiba rakom 1 hét alatt kapok 1 választ!Az embereket jobban érdekli a szerelem,sex,szépség,divat
2010. jún. 2. 00:40
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

A gyógytorna is segít ezen és komoly hasizmot is csinál,plussz úszás.Ha meg terembe mész a gyakorlatoknál a hátad teljesen feküdjön fel a padra,ne homoríts.

De ha fáj mindenképp gyógytorna,amíg meg nem erőssödik a derekad,hasad.

2010. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de a legjobb lenne ha megkérdeznél egy ortopédust.
2010. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ezt a ferdülés mértéke, súlyossága, szabja meg és csak az orvosod tudja megmondani, hogy mit szabad és mit nem.Az úszást, vagy a vízi tornát, még súlyosabb eseteknél is javasolják, mert tehermentesíti a gerincet.A komolyabb megterhelést igénylő edzést, meg kell beszélni a dokival, nehogy nagyobb bajt okozzon a meglévőnél.
2010. jún. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!