Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérnyomásom néha magasabb a...

A vérnyomásom néha magasabb a kelleténél, szabad így sokat sétálni, mozogni?

Figyelt kérdés

A vérnyomásom 120/80,140/90 között van többnyire.Volt már 160/100 is,de ez szélsőséges eset,csak ha nagyon ideges vagy kimerült vagyok.

Már kivizsgáltak,nem találtak szervi bajt.Idegileg lehet.Szorongásra,pánikbetegségre hajlamos vagyok.

168 cm magas vagyok és 60 kg.Egészséges életmódot élek.Csak többet kellne mozognom.De biztos,hogy az jót tenne a vérnyomásomnak?


2010. jún. 25. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Sőt. Sokat mozogj, sétálj. A vérnyomásod teljesen normális.
2010. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha mozogsz, akkor szükségszerűen emelkedni fog az izomműködés miatt a vérnyomásod (nyugi, az nem para), ami teljesen normális.

súlyod ideális, többet mozogsz és sztem minden rendben lesz veled. a szorongás/stressz sajnos kiváltja az emberben a vérnyomás megnövekedését, ezt igyekezz elkerülni (mi váltja ki a pánikot stb).

2010. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szorongásnak a séta, mozgás egyik gyógyszere.A vérnyomásoddal szerintem nincs baj. Ha zaklatott vagy akkor a vérnyomás emelkedik.
2010. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!