Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ütés miatt keletkezett heresor...

Ütés miatt keletkezett heresorvadás okozhat merevedési zavart?

Figyelt kérdés

A jobb herémet egy ütés érte (baleset volt), ez volt jó 3-4 éve.

Egy együttlétnél merevedési problémám adódott, közben elvesztettem a merevedést.

Voltam egy urológusnál, illetve kettőnél, az egyik diagnosztizált (ha jól értelmezem végbement) heresorvadást, és az ütéstől keletkezett kisméretű cisztát. Kérdeztem, hogy ez okozza-e az ilyesfajta gondot, de azt mondta ez ártalmatan, és ilyenről nincs szó. Igaz urológus volt, nem andrológus.

Reggeli merevedésem szokott lenni, merevedést önkielégítésnél el tudok érni, illetve magömlést is, de együttlét közben 2x jelentkezett ez a probléma.

Kérem aki tájékozott a témában, az segítsen, mivel én olyat olvastam a neten, hogy a heresorvadás miatt a tesztoszteron termelés romolhat, amitől romolhat a merevedés is? Vagy bízzak ebben az orvosban, ha azt mondta, nem ártalmas, akkor nem az? Tervezek még egyhez elmenni, aki andrológus, hátha pontosabbat tud mondani.

Előre is köszi a válaszokat.



2021. szept. 8. 20:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Javítás: a baleset nem 3-4, hanem inkább 5-6, tehát régebben. Most 19 éves vagyok.
2021. szept. 8. 20:24
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Valószínüleg igaza van az orvosodnak, hogy nincs összefüggés a két dolog között. A heresorvadástól tényleg lehet merevedési zavar, de ahogy korábban írtad, önkielégíteni tudsz, illetve magömlésed is van rendesen. Viszont együttlét során, ha nagyon rágörcsölsz erre a témára, akkor a stresszhelyzet miatt előfordulhat ilyen probléma. Szerintem inkább lelki oka van a problémádnak, de ha nagyon bosszant a dolog, menj vissza az orvosodhoz, vagy egy másikhoz.

2021. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet olyan károsodás, ami a hormontermelő szöveteket érintette. Ehhez alaposabb endokrinológiai kivizsgálás lenne szükséges. Orvosod álláspontja nagy általánosságban érthető, ugyanis még mindig fejlődő életkorban vagy, amikor nem egy kialakult, megállapodott szervezetről van szó, ahol a különböző hormonok egyensúlyának a "normáltól" való eltéréseit biztosabban lehetne diagnosztizálni. Ugyanakkor hibát követtél el annak idején az ütést követően, amikor nem fordultál orvoshoz. Ugyanis ha a herét érő ütés vérzést is okoz, akkor gyakorta képződhetnek spermium ellenes antitestek, amelyek a későbbiekben terméketlenséghez vezetnek. Esetleg egy andrológiai vizsgálat tisztázhatná, hogy a spermiumok mennyiségi és minőségi tekintetben megfelelnek-e az életkorodnak megfelelő átlagnak.
2021. szept. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 fordultam orvoshoz, még másnap voltam, egy kisebb városi urológiai szakrendelésen, volt szó róla hogy ki kell-e műteni a kis cisztát, de végül azt mondta, nem szükséges. Gondolom ezért ártalmatlan volt.


Ha jól emlékszem volt vérzés, hisz úgy alakult ki a vérrög, vagy micsoda (elnézést ha rosszul fogalmazok, régen volt), de ejakulációkor én nem veszek észre semmi rendelleneset (kevesebb lenne a spermium, vagy egyáltalán ne lenne ilyesmi)

Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy meglátogatom az andrológust, kérek vérlaborvizsgálatot, tesztoszteron szint eredményeket, de kicsit megnyugtattatok, hogy nem feltétlen az a ludas.

Érdekes ezt mondani, de legjobban örülnék ha lelki oka lenne, hisz azt ki lehet küszöbölni, ha a heresorvadás és a tesztoszteron termelő sejtek károsultak, arra nem tudom mi a gyógymód.


Olyan kérdésem lenne még, hogy a sorvadásnak különböző stádiumai, vagy szakaszai vannak, vagy végbemegy és akkor annyi? Mert az nyugtat, hogy ha az előző orvos észre sem vette, a mostani pedig diagnosztizálta, de azt mondta attól ne aggódjak (mindkettő ultrahang során), akkor csak nem lehet olyan komoly, hisz a mostani el se küldött andrológushoz, úgy kellett kérnem a beutalót.

2021. szept. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!