Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaúltengésem és relatív...

Fitymaúltengésem és relatív fitymaszűkületem van, szerintetek a teljes körülmetélés a jó megoldás vagy elég a fitymaféket és a túllógó bőrt levágni? 25/F Bővebben lent

Figyelt kérdés
Mindig is problémám volt a fitymámmal, olyan értelemben hogy zuhanyzáskor és maszturbáláskor mikor hátrahúztam, gyakran "beragadt" és nehezen tudtam visszahúzni alaphelyzetbe, illetve feszített amikor a makk mögé próbáltam húzni. Erekció közben nehezen jött hátra, sokáig nem is próbáltam hátrahúzni, mert amikor sikerült akkor hamar bevörösödött a felgyűrűzött fitymám. Voltam urológusnál, kb fél percig tartott a vizsgálat, mondta hogy rövid a fitymafék, meg hogy fitymaszűkületem van, mondta hogy körülmetéléssel orvosolható, az egészet eltávolítják. Rákérdeztem hogy muszáj-e az egész, mondta hogy ha csak kis részét vágnák le akkor a makk formáját venné fel a seb és maradna szűkület. Az elmúlt hetekben tesztelgettem magam, és igazából a fitymát már egész könnyen hátra tudom húzni, egyedül a fitymafék az ami nehezíti az egészet, amiatt érzem a feszítő érzést. Azért is gondolkodtam el a teljes körülmetélésen, mert lehet hogy elég csak a féket átvágni illetve azt a 2 centi plusz fitymát levágni. Szex közben igazából nem zavart, való igaz csak pár alkalommal volt rá lehetőségem és óvszerrel csináltam. Nem akarok hámló és barnafoltos makkot hátralévő életemben :(

2023. máj. 16. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Neked nem túl tengésed,hanem enyhe szűkületed van.

Ezzel én nem mennék műtétre .

2023. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Verd ki sokat es majd tagul a fek. Szerintem ha egyes emberek 5 centis lyukakat csinalnak a fulikbe fultagitoval, akkor a feket is meg lehet nyujtani, idovel..
2023. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A fék nem fog nyúlni,de a bőr tágabb lesz.Esetleg azt le lehet műtetni,
2023. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gabcsi ***** válasza:
67%
Az urológus jól mondta és fél perc alatt meg is állapította, körülmetélés és minden megoldódik utána!
2023. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 2 és 3 -as. Inkább ne írjatok semmit mert ez nem tanács, hanem félrevezetés. Lehet túltengés mellett is szűkülete. Miért éljen ezekkel? Azt ugye tudjátok, hogy egy túltengés is komolyan kihat negatívan az ingerekre (saját tapasztalat)? Vagy épp egy szűkülettel szenvedjen egész életében, amely várhatóan romlani fog életkor előrehaladtával, vagy bármely betegség (pl gyulladás, cukorbetegség) miatt…Miért zavar bárkit is , hogy a másik megválik egy semmirevaló bőrdarabtól? Valószínű megint az ossza az észt akinek nincs vele problémája….
2023. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
88%
Hidd el, ha körülmetélést választod csak jobban jársz.
2023. júl. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Az a "semmire sem való bőrdarab" nem véletlenül van ott. Azért van ott, hogy megvédje a makkot a külső hatásoktól.


Kérdező,

Ha ezt orvos is megerősítette, akkor tényleg semmi szükség a körülmetélésre, csak érzékeletlenebb lesz a farkad.

Emlékszem, gyerekként nekem is volt egy kis szűkületem, mindig előre féltem mikor fürdéskor hátra kellett húzni és megmosni, mert alig bírtam mivel nagyon fájt. Maga fityma és a makkom is.

Ennek már réges rég vége lett és meglepően könnyedén, lazán hátracsúszik, ha azt akarom.

Na meg a maszturbálás tényleg hozzájárul ahhoz, hogy a bőr táguljon rajta.

Ezt tapasztalatból is mondom. :)

ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. Eléggé komoly tévhit az érzéketlenség. Metélés nem

egyenlő azzal, sőt van akinek érzékenyebb lesz. Metélés magasságától függ a dolog. Ha valakinek teljesen kivágják a belső bőrét az valóban okozhat érzékenység csökkenést. Az, hogy neked megoldódott, nem jeleneti azt, hogy másnak bármilyen húzogatástól

megoldódik. Az esetek többségében a szteroidos krém+nyújtás után sem marad tartós, sőt van akinél a részleges metélés után is van visszaszűkülés. Jobb lenne ha tudatlanul és metéletlenül nem osztanád az észt és vezetnéd félre a kérdezőt.

ápr. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vezettem félre senkit, csupán arra céloztam, hogy nem hinném hogy egy kis szűkülettel egyből rohanni kéne metélni. Aztán ha esetleg később megbánja, azt vissza már nem lehet csinálni... Hallottam ilyenekről is. Aztán panaszkodtak, hogy mégsem volt annyira jó ötlet ez az egész. Egyszerűen nem mindenkinek jön be.

A kérdező is mondta, hogy tesztelgette és már könnyebben megy neki is, ezért is hoztam fel az én esetemet.

ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. Nem arról van szó, hogy rohanni kell metélni, hanem egy normális urológust találni aki meglévő állapotból meg tudja mondani, hogy metélés javasolt, vagy nem. Azt is figyelembe kell venni

ilyenkor, hogy szűkület jellemzően a kor előrehaladtával romlik, pont ezért minél korábban metéltet (ha szükséges) annál jobban gyógyul és később nem lesz problémája. Metéléssel nem szokott gond lenni ha normálisan megcsinálják, itt kulcs a megfelelő orvosválasztás.

ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!