Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here fájdalom mitől lehet?

Here fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Reggel úgy ébredtem hgy nagyon fáj a joboldali herém és megvan dagadva de csak job oldalt nem piros! Vizeletem rendben van nem csíp.

Ez mitől lehet? és érdemes lenne elmenni ügyeletre ma? vagy Várják vele hátha elmúllik?

18 éves fiú



dec. 31. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A herefájdalom és duzzanat különböző okokból adódhatnak, és szakorvosi vizsgálatra van szükség a pontos diagnózis felállításához. Azonnali orvosi ellátás szükséges lehet, különösen, ha a fájdalom és a duzzanat hirtelen jelentkezik. Egyes esetek súlyos problémákra utalhatnak, például herecsavarodásra vagy herezacskó-gyulladásra.


Néhány potenciális ok a herefájdalomra és duzzanatra:


1. **Herezacskó-gyulladás (epididymitis):** A herezacskó egy részének gyulladása lehet a fájdalom és duzzanat hátterében. Ennek lehetnek fertőzéses vagy nem fertőzéses okai.


2. **Herecsavarodás (testicular torsion):** Ez egy sürgős állapot, amikor a here eltorzul, és a vérellátás korlátozódik. Azonnali orvosi beavatkozást igényel.


3. **Húgyúti fertőzés:** Néha a húgyúti fertőzések okozhatnak herefájdalmat és duzzanatot.


4. **Trauma:** Fizikai sérülés vagy ütés is okozhat herefájdalmat és duzzanatot.


Mivel a tüneteid hirtelen jelentkeztek, és a fájdalom intenzív, javasolt minél előbb orvosi segítséget kérni. Az orvos vizsgálatot végezhet, és szükség esetén további vizsgálatokat rendelhet el (pl. ultrahang, vér- és vizeletvizsgálat). Ha a herezacskó-gyulladás vagy a herecsavarodás valószínű, az azonnali kezelés elengedhetetlen.


Ne késlekedj a szakorvosi vizsgálattal, és ha a fájdalom súlyosabbá válik, keresd fel az ügyeletet vagy azonnal hívd a segélyhívót. Az egészségi problémák kezelése és megfelelő diagnózis felállítása szakember feladata, és időbeni kezelés jelentősen befolyásolhatja a kimenetelt.

dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

A here csavarodás kizárva,mert akkor nem irogatnál itt a fájdalomtól.

A többivel az ügyeleten sem tudnak mit kezdeni.

dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose zárd ki látatlanban a herecsavarodást! El kell menned a sürgire. Pont ezért. Bár ha netán mellékhere gyulladás, akkor azzal se jó napokat várni. Rámehet a családfád.
dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
dagadas az le ment de erintesre enyhén fáj még most be megyek a sürgősségire ne hgy valami komoly bajom legyen
dec. 31. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy mi volt..
dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy csak elkéne durranni.

Én is akkor szoktam elhúzogatni amikor már fájnak a heréim.

Férfiaknál nagyon fontos az ürítés.

jan. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz minél előbb!Valami nagyon nem jó odalent!
jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta kivan tagulva a job oldali here csatornam, fertőzés nincs es nemtudja mitől lehet! Irt fájdalom csillapítót, de azóta kegyetlen alhasi fájdalmam van! Pénteken majd vissza kel mennem.


Az "ürítéssel" nincs probléma barátnőmmel töltöttem az ünnepeket.

jan. 1. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Oxi.

Akkor hála Istennek, neked van barátnőd. Csak ez a lényeg semmi más.

Akkor tényleg valami más probléma van.

6#

jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!