Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez milyen fitymaszűkület lenne?

Ez milyen fitymaszűkület lenne?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a neten a témában és sok oldal szerint némelyik fitymaszűkülethez nem is kell műtét.


Ha erekcióm van alig tudom visszahúzni, éppen annyira csak, hogy látszik a vége és a hugycső.

Ha nincs erekcióm jobban hátracsúszik, viszont sokáig kell húzgálnom.


Emellett csőr szerű kinézete van a péniszemen a bőrnek és mintha egy heg lenne rajta alul a makk alatt.


Nagyon nem szeretnék metélést, ha valami tanácsot tudtok adni, azért hálás leszek.



jan. 2. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez teljes/abszolút szűkület. Ennek 99%-ban műtét a vége
jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A heg az mindenkinek ott van, mert embrió korban úgy alakul ki az emberi test ezen része, hogy a két oldal összeforr. Ezt végig tudod követni a hímvessző herezacskóhoz eső részén.


A csőszerű leírás alapján fitymatúltengés és fitymaszűkület. A fitymatúltengés azt jelenti, amikor valakinek "feleslegesen" kinyúlt vagy túllóg a fitymája a makk elé. Ez akár 2-4 cm is lehet. Általában vérfütyi esetén fordul elő, amelyik ernyedten kisebb, de erekcióban duzzad meg jobban. Befolyásolhatja részben a testsúly is, mert kövérebb emberek a szeméremdombra is hízhatnak, ami előre tolja a pénisz bőrét.


Mivel erekcióban alig tudod hátrahúzni, így nem akarlak riogatni, de ebből körülmetélés lesz. Magától nem fog megrövidülni, ha ennyire túllóg, akkor nem fog már a farkad belenőni, hacsak nem vagy még a pubertás elején. Az urológusnak mindenképpen látnia kell és ő írhat fel szteroidos kenőcsöt, amivel talán felpuhul és kitágul egy picit, de ha az nem válik be, akkor maradni fog a műtét. Az sem a világ vége, ha körülmetéléssel lecsupaszítják.

jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Általában mit kell tudni erről a műtétről?

Utána ágyhoz van kötve az ember?

Sokáig tart mire sorra kerül a műtét a vizsgálat után?

jan. 2. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez dokitól függ. TB alapon szerintem pár napon belül megcsinálják, de ne ugorjunk annyira előre, előtte szánd rá magad, hogy segítséget kérsz.


Maga a vizsgálat nekem ultra ciki volt, mert a szüleimen és az iskolaorvoson túl senki nem látott meztelenül. De mivel ő ezzel a szakterülettel foglalkozik, így le kell vetni a gátlásokat és a ruhát is. Nekem elmondta a lehetőségeket, de egyértelműen körülmetélést javasolt, amire én is számítottam. Megmutatta, hogy fog kinézni és megígérte, hogy a teljes körülmetélés miatt lehetőleg feszesre fogja csinálni.


A műtét sem egy leányálom. Gatyában letolnak az előkészítőbe, aztán ott a maradék ruhát vagy szemüveget is levetetik. Majd betolnak a műtőbe. Ott is kb. 2-3-4 ember nézegette a műtendő területet, aztán én azon imádkoztam magamban, nehogy a doki hibázzon. De minden profin ment, míg ott feküdtem ott, mint amikor malacot herélnek. Az első injekció fájt, de a többi nem volt vészes. A varrásnál és a fitymafék résznél sziszegtem még egy picit, akkor adtak még. Aztán összeöltötte, bepólyálta, majd visszatolva a kórteremben lábadoztam. Egynapos műtét, tehát pár órával később már a saját lábamon pingvin módjára mentem haza. Legalább egy hét pihenés kell utána. A neten számos forrás van erről. Utólag csak azt bánom, hogy öt évet vártam a bátorság összeszedésére, holott már 15 évesen sejtettem, hogy valami nem stimmel odalent.

jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A teljes körülmetélés amikor az egész fitymát leszedik és a makk teljesen szabadon marad az jó megoldás, főleg mert utánna nem tud kiújulni a probléma.

Fontos, hogy megbízható orvos csinálja, ez végülis az ember egyik legbecsesebb szerve és szeretné ha jól nézne ki utánna.

Az orvos ügyességén kívül még fontos, hogy a varratok időben el legyenek távolítva, lehetúleg ne maradjanak bent olyan két hétnél tovább (de inkabb 10 nap), az orvosnak elméletileg erre figyelnie kell.

A gyógyulás hetekig eltart, abbol az elso pár nap lehet vészes, főleg, ha előtte nem tudtad hátrahúzni mert akkor a makk még nem szokott hozzá, hogy kívül legyen és nagyon érzékeny. De aztán megszokja az ember és teljesen normalissá válik az az érzes, hogy a gatya hozzáér.

Olyan 3-4 hét után már lényegében gyógyult, bár azt szokták tanácsolni, hogy nemi életet ne éljen 6 hétig.

jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvben többféle műtéti technika létezik, a kérdés legfeljebb az, hogy mi az engedélyezett szakmai protokol, amitől nem lehet eltérni. Ugyanis egyes esetekben lehet pár hosszanti bemetszést végezni a fityma szájadékénak tágításához és akkor nem kell a fitymát eltávolítani. Megjegyzem, a szűk szájadék önkezű tágítgatásával is lehet időnként eredményt elérni, sőt mintha lenne a piacon egy olyan eszköz is, ami pont erre ajánlott.
jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget.

Igen, ahogy az egyik válaszoló írta, nagyon érzékeny már most is és ettől tartok egy kicsit.

jan. 3. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a makk még lényegeben egészséges akkor az érzékenység hamar el szokott múlni és olyan 1-2 hét után már nem kellemetlen.

Hosszan tartó gyulladás viszont elég csúnyán tönkretehet dolgokat és akkor sokkal tovább tart amíg teljesen meggyógyul és sok kínszenvedéssel járhat.

Nem érdemes halogatni a dolgokat.

Keress egy orvost aki szakszerűen és igényesen dolgozik, beszéld meg, hogy mire lehet számítani és ha elfogadható akkor vágj bele (pontosabban ő vágjon).

jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!