Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Termékenységi tesztet milyet...

Termékenységi tesztet milyet érdemes elvégeztetni szakrendelésen vagy magánklinikán ha arra vagyok kíváncsi mennyire vagyok nemzőképes?

Figyelt kérdés
Feleségemmel 1-2 hónapja próbálkozunk, és egyelőre peteérés ide, peteérés oda, nem sikerült teherbe esnie. Tudom, nem verseny és valaki évekig próbálkozik, egészségesen is. De, szeretnénk kizárni azt a lehetőséget, hogy egészségügyi oka van a nem teherbeesésnek, így ő is én is elmennénk egy kivizsgálásra. Nézegettem honlapokat, de többféle vizsgálat is van, extrém neveken, nem tudom, mi mit takar, és mire célszerű elmenni, hogy normális eredményeim legyenek, amik arra hivatottak, hogy megállapítsák az ilyen szempontú egészségem.

jan. 24. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát komplex vizsgálatot csak meddőségi centrumon keresztül tudsz elvégeztetni, máshogy nagyon macerás lenne. Mindenesetre nőnek átjárhatósági, férfinek spermiogram+esetleg tenyésztés mimdenképpen kell.
jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
jan. 24. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:

1-2 hónap próbálkozás az kb. semmi, bármennyire is szeretnétek. Rendszeres nemi élet mellett ha 1 évig (!) nem esik teherbe, akkor javasolt a kivizsgálás 35 év alatt.


Ha ennyire el vagytok eresztve anyagilag, akkor te menj el egy andrológushoz (pl. Istenhegyi Génklinika), ott csinálnak vérvételből hormonpanelt + spermamintát néznek, nemcsak alap adatokat, hanem pl. DNS fraktációt is + lesz UH és fizikális vizsgálat is.


Nőknél ennél sokkal összetettebb, talán egy ciklus 3. és 21. napi hormonpanel + pajzsmirigy vizsgálat (UH, fizikális és vérvétel) kiindulásnak jó, ezek egyszerűek és viszonylag sok infót adnak. A többi ennél sokkal macerásabb, kellemetlenebb (pl. a petevezeték átjárhatósági), drágább stb. totál felesleges egyelőre.


Egyébként pedig feleséged kezdjen folsavat (bármelyik komplex terhességi vitamin terhesség előtti csomagja jó) és D vitamint szedni, rendszeres testmozgás, kiegyensúlyozott étrend (sem a túlsúly, sem a túlzott soványság hátráltató tényező lehet), jó alvás, stressz kerülése és a peteérés körüli 10-12 napban 2 naponta szex. Nálad kb. ugyanez (mozgás, étrend, alvás, no stressz), D vitamin, esetleg egy komplex multivitamin. Türelem. :)

jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Őőő annyira nem sietős, csak ismerősi körben akiknek nem sikerült az elején vártak egy évet és utána inkább bánták, hogy nem mentek hamarabb. Én 34 párom 30 lett nemrég. Érdekes az élet mert eddig attól paráztunk, hogy nehogy becsússzon egy gyerek, kondommal védekeztünk mindig, erre most meg már nem is olyan egyszerűnek tűnik ez a teherbeesés.
jan. 25. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az igaz, hogy legalább fél-1 év kell ahhoz, hogy indokolt legyen egy kivizsgálás, szóval még nem aggódnék, a 2 hónap az 2 ciklus, semmit nem jelent. Mi is így voltunk, nem akartunk, védekeztünk, most meg akarjuk és 2 éve nem jön össze. De tapasztalatból mondom, hogy klinika nélkül marha macera, marha drága, plusz az eredményekkel sem tudsz mit kezdeni, ez sokkal komplexebb annál. Ha jelentkeztek úgyis sok helyen legalább 4 hónap, de van ahol több az első konzultációs időpont, kivizsgálás, szakvélemények lesznek, és nem kötelező a lombik program, viszont benne vagytok a rendszerben, nagy segítség tud lenni, akár később is.
jan. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Meglátjuk. Nőgyógyászhoz úgyis aktuális menni a feleségemnek, februárban sort kerít rá, aztán rákérdez dolgokra, mit javasol. Alapjáraton nem görcsölünk rá, csak informálódunk.
jan. 25. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy patikában kapható férfi termékenységi teszt, amit otthon, tehát zavartalan körülmények között is el lehet végezni. Nem tudom, hogy mennyire megbízható, mennyire ad pontos vagy csak közelítő eredményt, de érdemes lehet előbb azt megejteni. Feltehetően spermium mozgási vizsgálat nincs benne, mert ahhoz mikroszkóp is kellene.
jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!